Американські сенатори закликали передати Україні заморожені російські активи для тиску на агресора

Для посилення тиску на Росію та сприянню завершенню війни група сенаторів від обох партій США звернулася до адміністрації президента Дональда Трампа з проплзицеєю передати Україні понад 300 млрд доларів заморожених російських активів.
Про це пише Reuters із посиланням на лист, підписаний сенаторами.
До авторів листа, адресованого державному секретарю США Марко Рубіо, увійшли республіканці Тодд Янг і Ліндсі Грем, а також демократи Річард Блюменталь і Тім Кейн.
У документі сенатори цікавляться, чи готова адміністрація задіяти всі доступні фінансові інструменти для тиску на Росію з метою припинення війни.
"Чи розглядає адміністрація можливість використання активів, що перебувають під контролем США та ЄС, як важеля впливу на переговорах із Росією для завершення конфлікту? Якщо так, то яким чином?", - запитали у листі сенатори.
Сенатори хочуть знати, чи планує адміністрація розробити план, який би спонукав ЄС, країни G7 та інших союзників використовувати російські суверенні активи, а також чи підтримує уряд США ідею дозволити Україні закуповувати оборонне обладнання за рахунок цих коштів.
Reuters зазначає, що американські конгресмени вже давно виступають за використання конфіскованих російських активів для відбудови України та як засобу тиску на Москву для укладення мирної угоди.
За інформацією видання, цей лист є незвичним проявом публічного тиску з боку впливових республіканців на адміністрацію Трампа, закликаючи її до більш жорсткої позиції щодо Росії.
Нагадаємо: ЄС, країни G7 і Австралія заморозили активи російського центрального банку на суму близько 280 млрд доларів, що включають цінні папери та готівку. Переважна частина цих коштів перебуває в бельгійському депозитарії Euroclear.
Окрім цього, санкції, накладені на відомих російських осіб, призвели до заморожування активів на суму приблизно $58 млрд, серед яких нерухомість, яхти та приватні літаки.
У грудні 2024 року Єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс наголосив, що ЄС варто розглянути заходи, які йдуть далі за просте заморожування активів. Зокрема, він запропонував можливість їхньої конфіскації для відшкодування Україні збитків, завданих російським вторгненням.
Країни G7, які підтримують Україну, затвердили механізм, що дозволяє спрямовувати прибутки від російських активів, отримані Euroclear, на фінансування кредитного пакету для Києва обсягом €50 млрд.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 209 боєзіткнень.
28.03.2025 - 08:04
Економіка
Важливим недоліком Железняк назвав відсутність у документі гарантій безпеки для України.
27.03.2025 - 12:53