238 танкерів "тіньового флоту" РФ ідентифікувала українська розвідка
Українська розвідка ідентифікувала 238 російських нафтових танкерів, які забезпечують багатомільярдні доходи країні-агресорці та загрожують глобальній екологічній безпеці.
Як повідомили у ГУР, у 2023 році Росія заробила на експорті нафти $188 млрд, Іран – майже $53 млрд.
Тіньовий флот налічує понад тисячу переважно застарілих, погано обслуговуваних суден без належного страхування, з "заплутаними" структурами власності та управління, розташованими у "дружніх" юрисдикціях, під "зручними" прапорами, та має загальний дедвейт понад 100 млн тон (приблизно 17 % світового флоту нафтових танкерів).
У ГУР зазначили, що такі судна вдаються до оманливих тактик у морі для приховування походження вантажів, загрожують "екологічним хаосом" та мільярдними збитками прибережним країнам через зростаючий ризик катастроф при проходженні жвавих вузьких міжнародних транспортних шляхів, відмовляючись від лоцманських послуг.
З лютого 2022 року за участю тіньових танкерів вже було зафіксовано понад 50 інцидентів від Данських проток до Малайзії.
На тлі повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила традиційних покупців морської нафти в ЄС, зазнала західних рестрикцій до свого енергетичного сектору, у тому числі до найбільшої російської державної судноплавної компанії з обслуговування нафтових інтересів найбільших нафтогазових компаній та трейдерів росії ПАТ "Совкомфлот".
Проте знайшла нових в Азії – переважно в Індії та КНР, почала нарощувати власний тіньовий флот за рахунок застарілих танкерів, позбавлених "зв’язків" з країнами G7+, який може транспортувати нафту з порушенням стелі цін. Крім того, РФ користується послугами "іранської армади привидів". З 2022 року Росія витратила близько $10 млрд на створення свого власного тіньового флоту.
Наразі у списку є 238 тіньових танкерів, які допомагають Росії та Ірану доставляти підсанкційну нафту переважно своїм азійським клієнтам – КНР та Індії. Ці танкери порушують нафтове ембарго G7+ і перевозять російську нафту з портів РФ у Балтійському та Чорному морях до країн ЄС, зокрема через рейдову перевалку і STS хаби у Чорному та Середземному морях поблизу європейських країн.
Крім того, вони задіяні у порушенні стелі цін та інших обмежень на російську нафту.
Серед них судна, віднесені міжнародною громадською організацією Greenpeace до тіньового флоту танкерів, що транспортують російську нафту по світу через Балтійське море, загрожуючи його екосистемам і довкіллю, та такі, що, за даними американської правозахисної групи United Against Nuclear Iran (UANI), перепрофілювалися з іранської на транспортування російської нафти.
Нагадаємо: Посли країн Європейського Союзу погодили 15-й пакет санкцій проти Росії, який поповнює список санкцій новими фізичними та юридичними особами. Пакет додає більше фізичних та юридичних осіб до вже існуючого списку санкцій і спрямований на організації в Росії та третіх країнах, крім Росії, які опосередковано сприяють військовому та технологічному зміцненню Росії через обхід експортних обмежень. Також прийняті санкції обмежують діяльність додаткових суден третіх держав, які діють в підтримку Росії.
Російська державна нафтова компанія "Роснефть" уклала контракт з індійським приватним нафтопереробним заводом Reliance на постачання майже 500 000 барелів нафти на добу. 10-річна угода, яка оцінюється в 13 млрд доларів на рік за поточними цінами, становить 0,5% світового постачання нафти. Вона зміцнить енергетичні зв’язки між Індією та Росією, якій ускладнено доступ до західних ринків через санкції, запроваджені через війну в Україні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьМіжнародне
Повноваження президента Республіки Молдова тривають чотири роки та здійснюються з дня складання присяги.
24.12.2024 - 14:30
Війна
Росіяни скинули два КАБи на Степногірськ. Внаслідок атаки вибуховою хвилею пошкоджено п'ятиповерховий будинок, загорівся одноповерховий будинок.
24.12.2024 - 08:56