Зеленський ввів у дію санкції щодо російських силовиків, пропагандистських сайтів та десятків компаній
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня щодо запровадження санкцій проти 81 російської компанії та 26 громадян РФ. Термін дії санкцій - 3 роки.
Відповідний указ №109/2021 оприлюднено на сайті голови держави.
"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня 2021 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
У додатках до указу наведено перелік юридичних та фізичних осіб, які наступні три роки будуть під українськими санкціями.
Як повідомляє LIGA.net, під санкції потрапили 23 громадян РФ та 3 громадян Франції. Останні - депутати Європарламенту, які незаконно відвідали окупований Крим в 2020 році.
Серед компаній, які є в санкційному переліку – видання "Газета.ру", "Росія сьогодні", "Лента.ру", страхова компанія "Росгосстрах", "Сибірська нафтогазова компанія", низка компаній, які працюють в окупованому Криму – "Чорноморнафтогаз", "Массандра".
Види обмежень, які застосують до компаній:
- блокування активів;
- повне обмеження торговельних операцій;
- повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
- заборона здійснення публічних та оборонних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб.
Серед підсанкційних росіян - заступники МВС РФ, керівник служби контррозвідки РФ, начальник Головного управління з питань міграції РФ, члени комітетів Ради Федерації РФ, академік Російської академії наук та інші.
Санкції проти фізичних осіб передбачають:
- блокування активів;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- заборона участі у приватизації, оренді державного майна;
- відмова в наданні та скасування віз, застосування інших заборон в'їзду на територію України
Також Зеленський ввів у дію санкції проти французьких євродепутатів, які їздили до окупованого Криму - Вірджині Жорон, Жан-Лена Лакапель та Філіппа Олів’є. Усі є представниками крайньої правої політичної групи "Ідентичність та демократія".
Крім того, РНБО вирішила виключити зі списку санкцій фізосіб, який введено в дію в 2018 році, Ігоря Івакіна - "міністра вугільної промисловості" терористичної організації ДНР.
Зі списку санкцій юросіб виключаються дев'ять компаній, включаючи Керченську, Феодосійський, Ялтинський, Севастопольський і Євпаторійський порти.
Зі списку санкцій фізосіб, який введено в дію в 2019 році, достроково виключили двох російських бізнесменів, колишніх власників російського "Промсвязьбанка" - братів Олега та Дмитра Ананьєва.
Зі списку санкцій юросіб 2019 року ісключіли Башкирську содову компанію.
Нагадаємо: 19 березня РНБО ввів максимальний обсяг санкцій проти колишніх високопосадовців та осіб, які сприяють зміцненню окупаційного режиму в Криму і на Донбасі, а також проти 19 компаній, що працюють в сфері користування надрами.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44