Засоби індивідуального захисту органів дихання, що варто про них знати
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) органів дихання - це засоби які використовують при небезпеці проникнення токсичних речовин, а також біологічних форм в органи дихання людини. Проникнення речовин до органів дихання (порожнини носу та рота, легені) може здійснюватися у вигляді пилу, газів, пари, аерозольних суспензій чи вірусів і бактерій.Тобто ЗІЗ органів дихання забезпечують очищення газової суміші, яка надходить для дихання, від сторонніх домішок. Докладніше про асортимент та технічні характеристики можна подивитися на https://artex-group.com.ua/ru, а також замовити доставку ЗІЗ по Києву та Україні.
Де і кому можуть знадобиться ЗІЗ органів дихання
Щоб захистити себе від шкідливого впливу отруйних чи токсичних речовин ЗІЗ використовуються:
- працівниками на будівельних майданчиках;
- персоналом на виробничих цехів;
- працівниками видобувних та переробних ділянок;
- робітниками хімічної та нафтохімічної промисловості;
- персоналом науково-дослідних та медичних лабораторій, лікарень чи клінік;
- рятувальниками та пожежниками під час гасіння пожеж та ліквідації аварій;
- військовими при застосуванні противником певних видів озброєння;
- приватнимиособами під час військових дій, чи в аварійних ситуаціях.
Класифікація ЗІЗ дихальних органів
Поділити всі індивідуальні захисні засоби можна на дві групи:
- Фільтруючі ЗІЗ рекомендовано к застосуванню, якщо вміст кисню в навколишньому повітрі вище 17%. Такі пристрої, зазвичай очищають повітря для дихання за допомогою фільтрів, які входять до конструкції і містять поглинаючі або фільтрувальні матеріали.
- Ізолюючі ЗІЗ - застосовуються, якщо при вміст кисню вже менше ніж 17%. Ці ЗІЗ ізолюють органи дихання від забрудненого повітря, та подають повітря для дихання з чистої зони (шлангові) або з джерела дихальної суміші, що входить до складу прристрою(автономні)
У свою чергу фільтруючі засоби, які є найбільш затребуваними на ринку відповідної продукції, поділяються на:
- четвертьмаски;
- напівмаски (респіратори);
- повнолицеві маски (протигази).
Крім того фільтруючі ЗІЗ ділять на:
- протипилові - захист від пилу та аерозолю, якій містить тверді частинки шкідливих речовин;
- газопилозахистні (універсальні) – захист одночасно від газів, парів та аерозолів з твердими частинками шкідливих речовин;
- протигазові - захист від шкідливих газів і парів.
Найпростішим засобом захисту органів дихання вважаються респіратори. Виготовляються респіратори 3-х класів захисту, або як ще називають цю характеристику - фільтруюча активність, яка визначає здатність захисного пристрою затримувати шкідливі речовини за допомогою наявного фільтру. К Класи захисту респіраторів регламентуються відповідним стандартом ЄС та мають позначку:
- 1 клас (FFP1) - респіратори можуть затримувати до 80% пилу, а також рідкі та тверді частки, що входять до аерозолю. Обрати та придбати респіратори від українських та польських виробників можна на https://artex-group.com.ua/ru/zashchita-dykhaniya/klass-zashchity-ffp1/, а також ознайомитися з цінами та конструктивними особливостями пристрою.
- 2 клас (FFP2) - здатензатримати щонайменше 95% часточок розміром 0,3 мікрона.
- 3 клас (FFP3) - блокує щонайменше 99% небезпечних речовин у дихальній суміші.
Конструктивно респіратори можуть бути виконані як з дихальним клапаном, так і без нього. Також респіратори поділяються на одноразові і респіратори багаторазового використання, в яких передбачена заміна фільтрів.
Підбирати респіратор необхідно за розміром, виконавши заміри відстані між точкою поглиблення на переніссі і найнижчою точкою на підборідді. Це необхідно для найліпшого прилягання респіратора до обличчя, та забезпечення найкращого захисту.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44