За результатами аудиту Енергоатому виявлено порушень та недоліків на 13 млрд гривень
Державна аудиторська служба провела ревізію діяльності національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" за 2018-2021 роки і виявила фінансових порушень та недоліків на загальну суму 13 млрд гривень.
Про це повідомляє проєкт "Марлін" з посиланням на лист Держаудитслужби до Кабінету міністрів.
“Матеріали ревізії передані до Національного антикорупційного бюро України для розгляду та прийняття відповідного рішення”, – зазначили аудитори проєкту.
Аудитори виявили такі джерела порушень:
- порушення у сфері закупівель – 9,3 млрд гривень;
- втрати фінансових (матеріальних) ресурсів – 2,1 млрд грн;
- неефективні управлінські дії або ризикові операції, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів – 1,4 млрд грн;
- неефективні управлінські дії або ризикові операції, які можуть призвести до втрат надалі – 217,9 млн грн тощо.
За результатами ревізії аудиторська служба також оформила доручення Міністерству енергетики "вжити заходів щодо врегулювання питання боргів за реалізовану електроенергію, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для АЕС та зберігання радіоактивних відходів".
На додатковий запит видання щодо поліпшення фінансового контролю на "Енергоатомі", у Міненерго наголосили на необхідності ухвалення парламентом низки законів та комплексного підходу щодо здійснення оплати виробникам електричної енергії, на яких покладено спеціальні обов’язки.
Стосовно зберігання радіоактивних відходів Міненерго відповіло, що це сфера відповідальності уряду.
Нагадаємо: Проєкт Марлін належить до недержавної експертної організації StateWatch яка була створена у 2018 році. Організація є учасником чотирьох національних коаліцій та робочих груп щодо просування реформ у реформуванні органів правопорядку, антикорупційних органів, здійснює громадський контроль над бюджетними витратами в оборонній та медичній галузі.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44