За прогнозом НБУ інфляція почне зменшуватися лише в другому півріччі
За прогнозом Національногj банку інфляція в Україні почне сповільнюватися у другому півріччі 2021 року.
Про це регулятор заявив, коментуючи заяву Держстату про те, що у лютому річна інфляція розігналась до 7,5%.
Це набагато вище цільового діапазону 5% ± 1 в. п., який встановлено Нацбанком.
"Фактична споживча інфляція пришвидшилася вище за прогнозну траєкторію, опубліковану в Інфляційному звіті за січень 2021 року. Це насамперед пов’язано з суттєвішим, ніж очікувалося, подорожчанням окремих продуктів харчування та палива", - йдеться у повідомленні НБУ
Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари - 7,2% р/р.
Так, стрімке подорожчання соняшникової олії потягнуло за собою подорожчення продуктів її переробки: майонезів, маргаринів, спредів.
Збільшення виробничих витрат на сировину (борошно, олію, цукор) та енергію зумовило зростання цін на хліб та вироби з борошна.
Подорожчання сировини позначилося і на вартості м’ясних продуктів, вершкового масла та сирів.
Також прискорилося зростання цін на рис, продукти з риби, сухофрукти та кетчупи.
Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося - 9,7% р/р.
Унаслідок скорочення виробництва та збільшення вартості кормів значно подорожчало м’ясо, насамперед курятина та яловичина, а також молоко та яйця. Через високі світові ціни й гірші врожаї цукрового буряку та пшениці відчутніше подорожчали цукор і борошно.
Через скорочення запасів швидше дорожчали яблука, а ціни на банани відновили зростання вслід за зростанням імпортних цін через неврожай у основних країнах-виробниках.
Крім того, сповільнилося здешевлення овочів борщового набору через зменшення їх запасів.
В НБУ попередили, що упродовж наступних місяців інфляційний тиск залишатиметься значним. Це зумовлюватиметься ефектами від нижчих минулорічних врожаїв, подорожчанням енергоресурсів, а також зростанням споживчого попиту в умовах відновлення економіки.
Інфляція почне сповільнюватися у другому півріччі 2021 року завдяки надходженню нового врожаю та вичерпанню ефекту низької бази порівняння. Ці фактори із впливом від підвищення облікової ставки Національним банком України поступово розвернуть інфляційну динаміку.
Поточний прогноз Національного банку передбачає повернення інфляції в цільовий діапазон 5% ± 1 в. п. у першому півріччі 2022 року.
Нагадаємо: В 2020 році інфляція в Україні становила 5%.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44