За новою схемою погодилися платити за російський газ найбільші покупці Європи - KSE Institute
Серед європейських покупців російського газу девʼять відмовилися платити в рублях, навідміну від найбільших покупців – Італії та Німеччини, які все ж почали платити за новою схемою.
Поки що не ясно, чи відкривають компанії рахунки в рублях, порушуючи санкції, чи ні, йдеться в аналітичній статті команди KSE Institute та членів ради директорів KSE.
Згідно наведених даних, загалом дев'ять компаній відмовилися платити в рублях. Це компанії з Нідерландів, Польщі, Болгарії, Данії, Фінляндії, країн Балтії.
Компанії, які відмовилися платити за новою схемою:
- PGNiG (Польща) - поставки газу припинилися 27 квітня;
- Булгаргаз (Болгарія) - поставки газу припинилися 27 квітня;
- Gasum (Фінляндія) - поставки газу припинилися 21 травня;
- GasTerra (Нідерланди) - поставки газу припинилися 31 травня;
- Shell Energy (Німеччина) - поставки газу припинилися 31 травня;
- Amber Grid (Литва)
- Eesti gas (Естонія)
- JSC Conexus Baltic Grid (Латвія)
Три останні компанії припинили закупівлю газу в Росії і підготували два місяці зберігання.
Багато компаній продовжували платити «Газпрому», відкриваючи рахунки в євро або доларах у «Газпромбанку». Платіжні механізми не повністю відомі громадськості, і незрозуміло, чи відкривають компанії рахунки в рублях, що, за словами комісії ЄС, означало б порушення санкцій.
Компанії, які платять за новою схемою:
- MVM (Угорщина);
- VNG, RWE, Uniper (Німеччина);
- Engie (Франція);
- Eni (Італія);
- OMV (Австрія);
- CEZ (Чехія);
- SPP (Словаччина);
- Geoplin (Словаччина);
- DEPA Commerce, Mytilineos і Prometheus Gas (Греція);
- Велика Британія дозволила укладати угоди з "Газпромбанком" до 31 травня.
Нагадаємо: 31 березня президент рф путін підписав указ, який зобовʼязує "недружні країни" розраховуватися за російський газ у рублях. Нові правила країни-агресора почали діяти 1 квітня.
Передбачається, що іноземні покупці повинні відкрити в Газпромбанку спеціальні рублеві та валютні рахунки типу "К", перераховувати туди гроші за газ у валюті контракту, а Газпромбанк мінятиме валюту на рублі й переказуватиме рублі "Газпрому".
Натомість ЄС та країни G7 відкинули вимоги рф оплачувати постачання газу в рублях. Як заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, шантаж Європи “Газпромом” вкотре продемострував ненадійність росії як постачальника газу.
Постачання російського газу до Польщі, Болгарії, Фінляндії , Нідерландам та Данії вже припинено через відмову цих країн перейти на розрахунки за газ у рублях
Єврокомісія дійшла висновку, що оплата за постачання російського газу в рублях, як цього вимагає влада РФ, буде порушенням санкцій.
На саміті 31 травня, на якому лідери ЄС погодили нафтове ембарго з винятками постачання через трубопроводи, чиновники та дипломати заявили, що припинити закупівлю ЄС російського природного газу буде ще складніше.
Газового ембарго не буде в рамках наступного пакета санкцій ЄС проти Росії, заявив канцлер Австрії Карл Негаммер.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44