З травня 2022 року вартість газу для споживачів визначатиметься показниками його якості - Міненерго

Головна > Столиця > З травня 2022 року вартість газу для спо...
Author

Марія Куренко

03.11.2021, 11:26
Shares

2

Views

315

З травня 2022 року вартість газу для споживачів визначатиметься показниками його якості - Міненерго

zaxid.net

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії". Прийняття цього закону дозволить споживачам сплачувати за якість "блакитного палива", а не за обсяг споживання.

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

Закон передбачає, що у платіжках за послугу постачання теплової енергії буде додатково вказуватись спожитий обсяг теплової енергії у перерахунку на кіловат-години.

"Облік природного газу в енергетичних одиницях є більш об’єктивним, оскільки забезпечується більш коректне та справедливе ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств та стає більш прозорим аналіз ефективності використання газу у порівнянні з іншими енергоносіями. Крім того, споживачі будуть сплачувати справедливу ціну за газ, що залежатиме від його якості, а не обсягу споживання", - сказав Немчинов.

У Міненерго зазначають, що наявність у платіжці на послугу теплопостачання обсягу теплової енергії у перерахунку на кіловат-години сприятиме підвищенню енергоефективності у побутовій сфері: споживач матиме змогу порівнювати спожиті обсяги газу в одиницях енергії з іншими видами енергії (наприклад, електроенергії) і управляти власним споживанням.

Крім того, закон сприятиме приведенню параметрів газу на внутрішньому ринку до його параметрів на митному кордоні України з Європейським Союзом. Очікується, що це стане передумовою для інтеграції українського ринку з газовим ринком ЄС, зокрема залучення європейських партнерів до використання газотранспортної системи України та її газосховищ.

Нагадаємо: Законопроєкт №2553 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії" Верховна Рада ухвалила 250 голосами у другому читанні та вцілому 2 листопада .

Документ передбачає, що розрахунки на ринку природного газу будуть здійснюватися за обсягом природного газу в одиницях енергії – кіловат-годинах (кВт-год.).

Норми про облік газу в енергетичних одиницях почнуть працювати з 1 травня 2022 року.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Російські війська минулої доби 19 разів обстріляли Донеччину - одна людина загинула, ще 6 поранені

Через влучання БПЛА у будівлю у Покровському районі, де проживали рятувальники, постраждало 4 співробітників ДСНС.

21.02.2024 - 10:21

Arrow
Theme

Війна

Вночі ППО знищили 23 з 23 БПЛА, які ворог використав для атаки на Україну

Усі 23 "шахеди" збито в межах Харківської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.

20.02.2024 - 10:10

Arrow

Вас це може зацікавити