Євросоюз підготував план надання Україні довгострокових безпекових зобовʼязань - Bloomberg
Європейський союз презентував державам-членам план, який ляже в основу надання Україні довгострокових зобовʼязань у галузі безпеки.
Як пише Bloomberg, план включає механізм довгострокової військової підтримки, навчання українських військ та розвиток оборонної промисловості, інформує Інфокурс.
Проєкт документу, з яким ознайомився Bloomberg, обговорюватиметься послами ЄС цього тижня та лідерами блоку наступного місяця.Проєкт ляже в основу консультацій із Києвом та країнами "Великої сімки".
Зазначається, що деякі з ключових союзників Києва прагнуть укласти двосторонні угоди цьогоріч.
До рамкової програми ЄС спрямованої на розвиток цих двосторонніх домовленостей увійшли наступні пропозиції:
- "передбачуваний, ефективний, стійкий і довгостроковий механізм надання Україні військової техніки", який мобілізує європейську оборонну промисловість;
- забезпечення підготовки Збройних Сил України;
- розширення співпраці з українською оборонною промисловістю для підвищення потужності та узгодження стандартів;
- посилення спроможності України протистояти кібер- та гібридним загрозам, а також дезінформації;
- підтримка зусиль України з розмінування та вирішення проблеми забруднення вибухонебезпечними залишками;
- допомога Україні з її програмою реформ, пов’язаною з процесом вступу до ЄС, а також посилення її спроможності контролювати запаси вогнепальної, легкої зброї та боєприпасів і протидіяти будь-якій незаконній торгівлі;
- підтримка енергетичного переходу країни та заходів з ядерної безпеки;
- обмін розвідданими та супутниковими знімками.
У документі йдеться, що підтримка постачання зброї, як і раніше, надаватиметься через так званий Європейський фонд миру, механізм, який відшкодовує державам-членам те, що вони постачають Україні.
Очікується, що лідери ЄС обговорять на саміті у грудні рекомендацію Європейської комісії офіційно розпочати переговори щодо членства з Україною.
Нагадаємо: Члени "Великої сімки" домовилися на саміті НАТО на початку цього року погодити набір двосторонніх гарантій безпеки з Україною, спрямованих на стримування майбутньої російської агресії. Зі свого боку, Україна зобовʼязалася продовжити низку реформ, у тому числі у правоохоронній та судовій системі, а також у секторах безпеки та оборони.
8 листопада Європейська комісія рекомендувала Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до ЄС, сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції у Брюсселі.
13 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель повідомив,що місія Європейського Союзу відвідає Україну на початку грудня для обговорення пропозицій можливих гарантій блоку у сфері безпеки.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44