Євросоюз не обмежуватиме ціни на російський газ – The Guardian
Регламент, підготовлений Європейською комісією для подолання енергетичної кризи, не містить обмежень ціни на російський та будь-який інший імпортований газ.
Про це пише The Guardian, інформує Інфокурс.
Як повідомляє видання, згідно із проєктом документу, ЄС відмовляється від запровадження верхньої межі цін на російський газ, але наполягає на введенні непередбачених податків на "надлишковий" прибуток енергетичних компаній, які працюють на викопному паливі.
В той же час повідомляється про окреме обмеження доходів виробників електроенергії з низьким рівнем викидів вуглецю.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн опублікує план Європи щодо боротьби зі зростаючими цінами на електроенергію, коли вона виступить зі своєю щорічною промовою про стан профспілки в середу.
Остаточний текст ще може змінитися, але проєкт свідчить про сумніви Комісії в достатній підтримці з боку держав-членів ЄС встановлення обмежень на російський газ у відповідь на енергетичний шантаж Кремля.
У документі, що є у розпорядженні видання, комісія оцінює пʼятикратне збільшення прибутку нафтових, газових і вугільних компаній у 2022 році. Ці "надлишкові" та "несподівані" прибутки не є результатом будь-яких економічних чи інвестиційних рішень, кажуть у Комісії. Тож, нафтогазові компанії зіткнуться з окремим податком на непередбачений прибуток, який називають "внеском солідарності". У тексті не вказана ставка ціього податку.
Державам-членам також пропонується погодити обовʼязкову мету скорочення споживання електроенергії в пікові години.
Нагадаємо: Близько дюжини країн, включаючи Францію та Польщу, хотіли б встановити верхню межу цін на весь імпортований газ, що вони вважають найкращим способом стримування зростання цін. Держави-члени ЄС, які імпортують великі обсяги газу з Росії, у тому числі Угорщина, Словаччина та Австрія, висловилися проти обмеження постачання російського газу, оскільки побоюються, що Кремль зупинить усі постачання газу, вкинувши їх у рецесію.
Нідерланди та Данія насторожено ставляться до будь-якої цінової межі, тоді як Німеччина побоюється, що обмеження цін на російський газ спричинить розбіжності.
Оскільки держави-члени розділені, Комісія, яка відповідає за розробку юридичних пропозицій ЄС, вживає заходів, які обʼєднають 27 членів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44