Європейський союз зачинив свої порти для рф та ввів ембарго на вугілля
Єврокомісія пропонує повну заборону на імпорт вугілля з росії та обмеження в'їзду для частини російських і білоруських кораблів. Так у ЄС реагують на злочини російської армії в Бучі.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує Інфокурс.
П'ятий пакет санкцій складається з шести частин.
- забороняє імпорт російського вугілля, що коштував росії 4 мільярди доларів щороку. Але про заборону нафти та газу поки не йдеться, серед країн ЄС немає одностайної думки з цього приводу.
- запроваджує повну заборону на транзакції з чотирма російськими банками (зокрема ВТБ), що становлять 23% російського ринку.
- забороняє російським суднам та операторам заходити у порти країн ЄС. Виняток становитиме транспорт, що перевозить гуманітарні вантажі (ліки та продукти), агропродукцію, енергетичні вантажі. Також забороняється робота російських та білоруських транспортних операторів.
- Забороняє експорт в рф напівпровідників, машин та транспортного обладнання на суму у 10 мільярдів євро.
- вводить нову заборону на імпорт російських товарів на 5,5 мільярда євро.
- заборона участі російських компаній у державних закупівлях та виключення будь-якої фінансової підтримки, ЄС чи національної російським державним органам.
Єврокомісія пропонує розширити санкції щодо фізичних осіб, кого саме вони стосуватимуться, не називає.
"Нарешті, ми також пропонуємо додаткові списки осіб. Ми також працюємо над додатковими санкціями, у тому числі щодо імпорту нафти, і розглядаємо деякі ідеї держав-членів, як-от податки або певні канали платежів, такі як депозитний рахунок", - додала Голова Єврокомісії.
Вона зазначила, що сьогодні такі санкції застосовують понад 40 країн.
"Зайняти чітку позицію – це дуже важливо для всього світу. Чітка позиція проти війни вибору Путіна. Проти розправи над мирним населенням. Проти порушення основоположних принципів світового порядку", - підкреслила очільниця Єврокомісії.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44