Єврокомісія запропонувала Україні пакет підтримки на €18 млрд на 2023 рік

Головна > Міжнародне > Єврокомісія запропонувала Україні пакет ...
Author

Марія Куренко

09.11.2022, 16:43
Shares

0

Views

970

Єврокомісія запропонувала Україні пакет підтримки на €18 млрд на 2023 рік

GETTY IMAGES

Європейська комісія офіційно запропонувала пакет підтримки для України на 2023 рік у розмірі до 18 млрд євро.

Про це йдеться у повідомленні на сайті комісії, інформує Інфокурс.

"Після схвалення Європейським Парламентом та Радою кошти забезпечать передбачуване, постійне, впорядковане та своєчасне фінансування, щоб допомогти Україні покривати свої негайні потреби у фінансуванні з метою підтримки макрофінансової стабільності країни, забезпечення її відновлення, зокрема, відновлення критичної інфраструктури, такої як енергетична інфраструктура, системи водопостачання, транспортних мереж, внутрішніх доріг чи мостів, стратегічних галузей економіки та соціальній інфраструктурі, такій як заклади охорони здоров’я, школи та житло для переселених осіб, у тому числі тимчасове та соціальне житло", - йдеться у повідомленні.

У Єврокомісії також додали, що ці кошти також будуть використовуватися на здійснення галузевих та інституційних реформ, включаючи антикорупційну та судову реформи, належне врядування та модернізацію національних та місцевих інституцій, а також підготовку до реконструкції з метою підтримки країни на шляху до євроінтеграції.

Фінансова допомога, що складатиме в середньому 1,5 млрд євро на місяць, допоможе покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік, які українська влада та Міжнародний валютний фонд оцінюють у 3-4 млрд євро на місяць, йдеться у заяві Єврокомісії.

Інструмент MFA+ пропонує високу гнучкість та дуже сприятливі умови для України, враховуючи поточну ситуацію в країні, заявляють в Єврокомісії. Кошти будуть надані у вигляді "дуже пільгових кредитів", які будуть погашатися протягом максимум 35 років, починаючи з 2033 року.

Для впровадження пакета Єврокомісія висуває три законодавчі пропозиції. Вони мають бути схвалені Європейським парламентом та державами-членами ЄС у Раді ЄС.

Єврокомісар Йоханнес Ган на брифінгу зазначив, що пакет у такому форматі дуже важливий для України, оскільки дасть впевненість щодо доступних коштів та спонукатиме інших міжнародних донорів до схожих рішень.

Єврокомісія працюватиме з державами-членами, зокрема, з Угорщиною, щоб забезпечити необхідну одностайність для схвалення пакета допомоги Україні, заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

У свою чергу премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кошти від ЄС допоможуть покрити значну частину дефіциту бюджету, який складе 38 млрд доларів. Він очікує на позитивне рішення Європарламенту та Ради ЄС.

Нагадаємо: Як писала Європейська правда, 21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі 1,5 млрд євро та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Водночас Угорщина вже заявила, що заблокує ініціативу Єврокомісії щодо макрофіну для України на 18 млрд євро, повідомляв Bloomberg. Напередодні міністр фінансів країни Міхай Варга сказав своїм колегам на зустрічі в Брюсселі, що не підтримає такий варіант, який потребує одностайного погодження урядами всіх 27 країн-членів ЄС.

Водночас Конгрес США може до січня ухвалити законопроєкт про виділення Україні до50 млрд доларівдопомоги.

Україна вже отримала від міжнародних донорів майже 22 млрд доларів фінансової допомоги від початку повномасштабного вторгнення рф.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Культура

863 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень або зруйновані через агресію РФ

Найбільше пам'яток культурної спадщини постраждало в Харківській, Одеській та Донецькій областях.

01.12.2023 - 15:09

Arrow
Theme

Війна

Вночі російські загарбники вгатили ракетою по Кривому Рогу  та обстріляли Нікопільщину

Наслідки атаки уточнюються. Втім, відомо, що минулося без жертв.

01.12.2023 - 09:28

Arrow

Вас це може зацікавити