Єврокомісія схвалила план відмови від російських енергоносіїв
Європейська комісія в середу, 18 травня, схвалила план переходу на відновлювані джерела енергії та відмови від енергоресурсів із Росії.
Про це повідомляє Deutsche Welle, інформує Інфокурс.
План під назвою REPowerEU на пресконференції в Брюсселі представили виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс і єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон.
План зосереджується передусім на газі з РФ, адже його неможливо повністю замістити закупівлею в інших постачальників.
"Ми ставимо нову амбітну мету, щоб звільнитися від залежності від російських копалин енергоресурсів якнайшвидше у зв'язку з російською агресією. Ми хочемо підвищити мету ЄС з енергетичної ефективності до 2030 року з 9% до 13%", - заявила Урсула фон дер Ляйєн на прес-конференції.
REPowerEU передбачає остаточну відмову від російського газу "суттєво раніше" 2030 року. До кінця 2022 року в Єврокомісії вважають можливим скоротити купівлю "блакитного палива" у РФ на дві третини, а нафти та нафтопродуктів – майже цілковито, за винятком кількох країн Центральної Європи без виходу до моря.
REPowerEU передбачає заходи в трьох сферах:
- економію енергії;
- диверсифікацію джерел постачання;
- прискорену розбудову відновлюваної енергетики.
Реалізація плану потребуватиме залучення до 300 млрд євро.
Близько 10 млрд євро підуть на фінансування відсутніх ланок інфраструктури газу, ЗПГ та нафти. Решта – на прискорення та розширення переходу до чистої енергії.
"Ми знаємо, що коли Європа діє спільно, у неї більше впливу. Лідери урядів ЄС домовилися про створення платформи для спільної закупівлі газу, ЗПГ та водню. У рамках REPowerEU ми пропонуємо спільний механізм закупівель та спільну роботу з країнами-постачальниками", – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Також у ЄС планують до 2030 року наростити частку відновлюваної енергії до 45% та скоротити енергоспоживання на 13%.
За словами фон дер Ляєн, пропонується ввести зобов'язання щодо встановлення сонячних батарей на дахах комерційних та громадських будівель з 2025 року та для нових житлових будівель з 2029 року
Також буде вестись работа у напрямку спільних закупівель енергоресурсів, що забезпечить імпорт енергії без конкуренції між державами-членами ЄС.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44