Єврокомісія пропонує продовжити безмитну торгівлю з Україною та водночас посилити захист для виробників ЄС

Головна > Економіка > Єврокомісія пропонує продовжити безмитну...
Author

Назар Лазебний

31.01.2024, 14:39
Shares

2

Views

248

Світові ціни на с/г продукцію знизяться на майже 3% – прогноз — АГРОПОЛІТ
agropolit.com

Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення ввізних мит і квот на український експорт ще на рік, водночас посилити захист сільськогосподарської продукції країн ЄС.

Про це йдеться у повідомленні виконавчого органу ЄС.

Зазначається, що автономні торговельні заходи, які діють з червня 2022 року, допомагають помʼякшити ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери внаслідок війни.

Єврокомісія пояснила, що хоча основною метою цих заходів є підтримка України, вони також враховують підтримку фермерів країн ЄС.

З огляду на значне збільшення імпорту деяких сільгосппродукції з України до ЄС у 2022 та 2023 роках, оновлені торговельні заходи містять посилений захисний механізм.

"Це гарантує, що у разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС можуть бути вжиті швидкі коригувальні заходи", – йдеться у повідомленні.

Для найбільш чутливих продуктів – мʼяса птиці, яєць та цукру – передбачено "екстрене гальмування", яке стабілізує імпорт на рівні середніх обсягів імпорту у 2022 та 2023 роках.

Як пояснила ЄК, якщо імпорт цих продуктів перевищуватиме зазначені обсяги, тарифи повернуть, щоб імпорт не перевищував обсяги попередніх років.

Наступним кроком буде розгляд пропозицій Європарламентом та Радою ЄС. Брюссель хоче забезпечити плавний перехід до нових торговельних заходів до моменту закінчення терміну їх режиму – 5 червня 2024 року.

Нагадаємо: ЄС запровадив пільговий режим для України з 4 червня 2022 року, його продовжили і у 2023 році. Через протести фермерів Брюссель минулого року тимчасово обмежував постачання з України деяких видів агропродукції. Окремі країни, зокрема Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна.

15 січня міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини знову попросили Єврокомісію "захистити європейських фермерів" від українського аграрного експорту та запровадити мито на зернові та олійні з України.

Як пише Business Insider, у 2023 році частка агропродукції в загальному експорті України збільшилася до 62% у порівнянні з 53% за попередній рік, ставши максимальною за часи незалежності. Водночас експортна виручка зменшилась у розрізі всіх основних географічних регіонів збуту.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі російські війська знову обстріляли залізничну інфраструктуру Харківщини

пошкоджені колії, будівлі, неробочі вантажні вагони та вагон електропоїзда.

24.05.2024 - 09:36

Arrow
Theme

Війна

На Харківщині за минулу добу внвслідок обстрілів РФ постраждали 20 людей

10 тисяч 980 людей евакуйовано із Чугуївського, Харківського та Богодухівського районів.

23.05.2024 - 11:01

Arrow

Вас це може зацікавити