Єврокомісія продовжила тимчасовий захист для українців ще на один рік

Головна > Бізнес > Єврокомісія продовжила тимчасовий захист...
Author

Олександр Талов

10.10.2022, 20:14
Shares

2

Views

1 155

Єврокомісія продовжила тимчасовий захист для українців ще на один рік

Getty Images

Європейська комісія продовжила до березня 2024 року дію директиви тимчасового захисту, що надає українцям, які вимушені покинути країну через війну, права на роботу, житло, освіту, медичну допомогу.

Про це заявила єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон пише австрійське видання OE24, інформує Інфокурс.

"Сьогодні вранці ми прокинулися, почувши, як падають бомби на Київ, Одесу, Львів та інші міста. Це лише свідчить, наскільки важливо продовжувати надавати підтримку Україні та демонструвати солідарність із українцями", – заявила Йоханссон.

Вона також звернулася до тих українців, які хотіли б зараз повернутися до України. Вона нагадала, що для цього їм не потрібно відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС.

Натомість потрібно просто повідомити місцеву владу про своє повернення. Якщо пізніше знову доведеться виїжджати з України, їм завжди будуть раді у ЄС, сказала єврокомісар.

За словами Йоханссона, близько 4,2 млн українців у ЄС зараз перебувають під тимчасовим захистом.

Нагадаємо: За даними ЄК, понад 370 000 українців зареєстровані як ті, хто отримали роботу в 15 державах-членах, в серпні 250 000 людей були офіційно зареєстровані як ті, хто шукає роботу в 18 державах-членах.

Невдовзі після початку агресії рф проти України Євросоюз вперше за час його існування застосовує директиву тимчасового захисту, згідно з якою громадяни України та особи, які втікають від війни в Україні, можуть перебувати на території ЄС впродовж одного року. Якщо війна триватиме довше, термін можуть продовжити до трьох років. Фактично, це спрощена процедура отримання статусу біженця, що не потребує довготривалих оформлень.

Тимчасовий захист також надає право на проживання, доступ до житла, соціальну допомогу, медичну допомогу, опіку над дітьми та підлітками без супроводу, доступ до освіти для дітей і підлітків, доступ до ринку праці (відповідно до політики країн ЄС на ринку праці).

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити