ЄС рішуче засудив анексію рф захопленої території України та побіцяв відповідь
Європейська рада рішуче відкидає та беззастережно засуджує незаконну анексію росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.
Про це йдеться в заяві на сайті Євроради 30 вересня, інформує Інфокурс.
"Ми рішуче відкидаємо та однозначно засуджуємо незаконну анексію Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Умисно підриваючи заснований на правилах міжнародний порядок і відверто порушуючи фундаментальні права України на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, основні принципи, закріплені в Статуті ООН і міжнародному праві, Росія ставить під загрозу глобальну безпеку."– заявили в ЄС.
Держави-члени Євроради заявили, що ніколи не визнають незаконні "референдуми", організовані росією, ні їхні сфальсифіковані та незаконні результати.
"Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації беззастережно відмовитися від цієї незаконної анексії", – йдеться в документі.
Перед агресивною війною росії, а також останньою ескалацією з боку москви Європейський Союз рішуче підтримує Україну та її народ, наголосили в Єврораді.
Ядерні погрози з боку рф, військова мобілізація та стратегія хибного подання території України як території росії і заяви про те, що війна наразі може відбуватися на території росії, не похитнуть рішучості країн ЄС.
"Ми посилимо наші обмежувальні заходи у відповідь на протиправні дії Росії", – заявила Єврорада.
ЄС твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати сильну економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку Україні стільки, скільки потрібно, йдеться у заяві.
Нагадаємо: 30 вересня президент рф путін підписав незаконні договори про "прийняття до складу РФ чотирьох нових суб’єктів: окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України та виступив перед федеральними зборами, де заявив що ці окуповані території України з росією назавжди.
23-27 вересня окупанти поспішно провели фіктивні "референдуми" про входження окупованих територій півдня та сходу України до складу Росії. Одна з головних причин таких екстрених рішень – успішний контрнаступ українських військ у Харківській області. Як зазначили в офісі президента України, цей поспіх пов'язаний зі "страхом розгрому" російської армії.
За результатами псевдореферендумів у Донецькій області нібито 99,23% підтримки обʼєднання з РФ, у Луганській – 98,42%, у Херсонській – 87,05%, у Запорізькій – 93,11%.
У ЄС заявили, що не визнають результатів "референдумів" на окупованих рф територіях України. "Ці незаконні "голосування" за жодних обставин не можна вважати вільним волевиявленням людей, які проживають у цих регіонах під постійною російською військовою загрозою та залякуванням", - йдеться в заяві Борреля.
Міністри закордонних справ країн G7, після зустрічі у Нью-Йорку, рішуче засудили заяву росії про проведення фіктивних референдумів на суверенній території України, яка тимчасово перебуває під контролем росії та пообіцали нові санкції і продовження тиску на рф. Будь-які референдуми, які проводяться в умовах російської військової присутності, залякування та примусової депортації, не можуть бути вільними чи справедливими.
Палата громад парламенту Канади одноголосно прийняла заяву про засудження фейкових референдумів, які росія проводить на тимчасово окупованих територіях України.
США ніколи не визнають анексію росією частини окупованих територій України та змусять Москву заплатити, якщо вона спробує це здійснити, заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. За його словами, "референдуми" не дадуть рф переваги за столом переговорів з Україною.
Штати також заявили, що вони запровадять нові санкції проти росії за фейкові референдуми та спроби анексії. 30 вересня стало відомо, що країни ЄС домовилися про запровадження восьмого пакету санкцій проти рф.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44