ЄС профінансує будівництво нафтопроводів до Угорщини, щоб країна не ветувала нафтове ембарго рф
Європейська комісія готова виділити гроші на будівництво нових нафтопроводів до Угорщини, щоб та відкликала своє вето на запровадження нафтового ембарго проти Росії.
Про це пише El Pais із посиланням на власні джерела, інформує Інфокурс.
За повідомленням видання, Угорщина може отримати компенсацію в рамках нової енергетичної стратегії REPowerEU, яку планують представити 18 травня. Мета REPowerEU – поетапна відмова ЄС від російського викопного палива задовго до 2030 року.
Наразі Угорщина зможе купувати нафту з Росії доти, поки не буде побудована нова транспортна інфраструктура, йдеться в публікації.
Для цього вже в середу планується перерозподілити фінансування, передбачене планом REPowerEU, завдяки якому за твердженням джерел з'явиться можливість затвердити нафтове ембарго найпізніше наступного тижня.
Як повідомляє видання, за оцінками Єврокомісії, модернізація нафтової інфраструктури для задоволення потреб Угорщини та інших країн, залежних від російської нафти, не потребуватиме значних вкладень. В одних випадках йдеться про будівництво нових інтерконекторів із заходу та півдня Євросоюзу, в інших – розширення пропускної спроможності наявних труб.
Нагадаємо: Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що для відмови від нафти з Росії країні потрібно €700–750 млн.
Раніше Politico з посиланням на європейських чиновників повідомляло що ЄС розглядає можливість грошової компенсації Угорщині за підтримку шостого пакету санкцій проти РФ, який передбачає поступову відмову від імпорту російської нафти.
Запровадження санкцій ЄС потребує схвалення всіх його 27 країн-членів. Наразі уряд премʼєрміністра Угорщини Віктора Орбана блокує його, посилаючись на велику залежність від російської нафти. Ембарго буде рівносильне "ядерній бомбі, скинутій на угорську економіку", заявляв Орбан.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44