ЄС почав юридичне опрацювання можливості використання активів росії для відновлення України
Європейський союз розпочав юридичне опрацювання можливості використання заморожених російських активів для відновлення України.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції у Страсбурзі, пише Інтерфакс-Україна, інформує Інфокурс.
"Ми працюємо на юридичній основі, аби подбати про те, щоб активи росії та частково [російських] олігархів зможуть послужити відновленню України", – сказала вона.
Голова ЄК додала, що "необхідно задіяти найкращі засоби для цієї мети".
Голова Європарламенту Роберта Метсола заявила, що парламент не повинен виключати жодного варіанта.
"Жодна юридична можливість [використовувати російські активи] не повинна бути виключена", – наголосила вона.
Нагадаємо: Ще у травні місяці Польща закликала союзників по ЄС узгодити нові повноваження, які спростять арешт і продаж підсанкційних російських активів. Основний принцип полягає в тому, що рф розпочала цю війну і вона має заплатити за неї, заявив у інтервʼю FT заступник голови МЗС Польщі Павло Яблонський.
Проте європейські чиновники попереджали про юридичні барʼєри в країнах ЄС для конфіскації активів у тих випадках, коли не йдеться про кримінальні справи. Згідно законодавсва ЄС, санкції є підставою для замороження активів, але не для конфіскації. Єврокомісія мала представити юридичну ініціативу про визнання злочином ухилення від виконання санкцій ЄС проти рф, що мало би полегшити конфіскацію заморожених активів, повʼязаних з РФ.
4 липня український уряд презентував план відбудови України United 24, над яким останні два місяці Кабмін та Офіс президента працювали у рамках Національної ради відновлення. Орієнтовна вартість його втілення – $750 млрд до 2032 року.
27 квітня 2022 року Палата представників Конгресу США ухвалила в першому читанні законопроєкт Тома Малиновського щодо конфіскації арештованих російських активів на користь України. Це рамковий закон, а не закон прямої дії, він не містить механізму конфіскації та передачі російських активів Україні.
Відповідно до П’ятої поправки до Конституції США, відібрати власність у людини можна тільки відповідно до належної юридичної процедури, якої зараз для заморожених російських активів не існує. Тому законопроект передбачає створення спеціальної міжвідомчої робочої групи під головуванням Держсекретаря США для розробки "належної процедури".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44