ЄС може дозволити Euroclear використовувати заморожені російські активи – Politico
Європейська комісія розглядає можливість дозволити бельгійському депозитарію Euroclear використовувати заморожені російські активи.
Як пише Politico, цей крок необхідний, щоб захистити кредит G7 у розмірі €45 млрд Україні від можливих заходів у відповідь з боку Москви
Наразі ЄС використовує лише доходи від грошей, які Кремль тримав у європейських цінних паперах та на банківських рахунках.
За словами трьох джерел, чиновники ЄС розглядають цей крок як останній засіб компенсації Euroclear, який зберігає ці активи, за збитки, завдані через дотримання західних санкцій.
Очікується, що цей захід зміцнить багатосторонню схему, згідно з якою прибуток, отриманий від заморожених російських активів на суму близько 200 млрд євро, буде спрямований на погашення довгострокового кредиту G7 Україні.
Наразі Euroclear залучена до судових розглядів із кількома сторонами, які перебувають під санкціями і використовують суди Росії, щоб оскаржити утримання своїх активів та вимагати компенсації.
Хоча російські суди не мають достатніх повноважень для примусової передачі активів у євро чи доларах, що зберігаються в Бельгії, вони мають повноваження вжити дій у відповідь проти залишків Euroclear, що зберігаються в російських фінансових установах. Вони належать в основному до західних фінансових установ та компаній, які потім могли би предʼявити власні компенсаційні позови до Euroclear.
У нещодавній заяві Euroclear йдеться про те, що компанія стикається зі "значною кількістю поточних судових розглядів, які ведуться майже виключно в російських судах". Для покриття витрат або претензій, що виникають у звʼязку з цими судовими позовами, Euroclear резервує близько 10% прибутку, отриманого від заморожених активів, у спеціальному фонді "на чорний день".
Проте офіційні особи стверджують, що було би більш рентабельно задіяти частину базових російських активів для покриття цих зобовʼязань – навіть якщо критики стверджують, що це ставить під загрозу дотримання міжнародного права.
За словами одного з чиновників, це питання може бути офіційно розглянуте в рамках ширшого огляду політики санкцій ЄС, який блокується Угорщиною.
Нагадаємо: У червні лідери G7 домовилися про надання Україні кредиту в розмірі 50 млрд доларів, який буде погашено за рахунок майбутніх прибутків від заморожених російських валютних резервів у розмірі близько 260 млрд євро, більша частина яких зберігається в Euroclear, бельгійському центральному депозитарії цінних паперів.
Згідно з цим планом, ЄС і США візьмуть на себе по близько 20 млрд доларів, а 10 млрд доларів, що залишилися, розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.
Майбутні прибутки від заморожених російських державних активів підуть на фінансування кредитів. Близько 210 млрд євро активів Центрального банку Росії перебувають у ЄС і залишаються замороженими через санкції, введені у звʼязку з вторгненням Москви в Україну в лютому 2022 року.
Уряди країн ЄС вирішили відкласти прибуток від цих активів і використати його для підтримки як військових зусиль, так і відновлення в Україні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень.
31.10.2024 - 09:17
Політика
В Сеулі підкреслюють, що зараз не йдеться про залучення Південної Кореї для прямої військової допомоги України.
30.10.2024 - 11:19