Японія обмежила експорт обладнання для виробництва чипів
Японія 31 березня заявила про обмеження експорту 23 видів обладнання для виробництва напівпровідників.
ЯК це пише Reuters, країна погодила свої заходи контролю за торгівлею технологіями із прагненням США обмежити можливості Китаю з виробництва передових мікросхем, повідомляє Інфокурс.
При цьому Японія, де розташовані найбільші світові виробники чипового обладнання, такі як Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd., не вказала в обмеженнях Китай, заявивши, що виробники обладнання мають отримати дозвіл на експорт для всіх регіонів.
"Ми виконуємо свою відповідальність як технологічна нація, щоб сприяти міжнародному миру та стабільності", – заявив на пресконференції міністр економіки, торгівлі та промисловості Ясутосі Нісімура.
За його словами, Японія хоче припинити використання передових технологій у військових цілях та не має на увазі одну конкретну країну.
Японія заявила, що запровадить експортний контроль щодо шести категорій обладнання, що використовується у виробництві чипів.
Обмеження, ймовірно, торкнуться обладнання, виробленого як мінімум дюжиною японських компаній, таких як Nikon, Tokyo Electron, Screen Holdings Co Ltd. та Advantest Corp.
Відповідаючи на питання про наслідки цього рішення, міністр Нісімура сказав, що він очікує обмеженого впливу на вітчизняні компанії.
Водночас Такамото Судзукі, голова відділу економічних досліджень Marubeni в Китаї, сказав, що ці заходи стануть ударом по японських виробниках обладнання з огляду на відсутність сильного внутрішнього ринку чипів.
Нагадаємо: Рішення Японії розглядається як велика дипломатична перемога адміністрації президента США Джо Байдена, яка у жовтні оголосила про широкі обмеження доступу Китаю до американських технологій виробництва мікросхем, щоб уповільнити його технологічний та військовий прогрес.
Проте заходи США були б неефективними без допомоги Японії та Нідерлан виробництва мікросхем. Як повідомляв Bloomberg, Японія та Нідерланди в січні домовилися приєднатися до США в обмеженні експорту обладнання до Китаю, яке може бути використане для виробництва мікросхем розміром менше 14 нанометрів, але не оголошували про угоду, щоб не провокувати Китай, повідомляли джерела.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44