Які потрібні матеріали для буріння свердловин

Головна > Міжнародне > Які потрібні матеріали для буріння сверд...
Author

Марія Куренко

24.05.2023, 14:01
Shares

3

Views

1 070

Але щоб отримати надійно працюючу систему, слід підійти до облаштування свердловини на воду з особливою увагою. Важливу роль відіграє правильний вибір обладнання та матеріалів для буріння свердловини в Броварах.

Як вибрати необхідні матеріали та обладнання для роботи

Для облаштування артезіанської свердловини мінімально необхідний наступний набір обладнання:

 • обсадна труба;
 • водопідйомна колона-труба;
 • фільтр;
 • головок;
 • занурювальний насос або інший водозабірний агрегат;
 • устьове обладнання;
 • кесон або адаптер.

Важливо підбирати матеріали для роботи, що відповідають усім ГОСТам та мають сертифікати.

Особливості вибору потрібних матеріалів та обладнання

Вибираємо труби

Обсадні труби сьогодні пропонуються у двох варіантах: металеві та труби з поліетилену низького тиску.

Металеві труби міцні та надійні. Єдиний недолік – корозія, проте виробники випускають антикорозійні труби. Сьогодні доступні труби із чорної сталі, із нержавіючої сталі, емальовані, оцинковані.

Серед металевих труб найкращим вибором, особливо при бурінні на великі глибини, є встановлення виробів із нержавіючої сталі, однак і коштують вони досить дорого. Також тільки сталь використовується для буріння на пісках.

Труби із пластику випускаються у кількох варіантах:

 • нПВХ (непластифікований полівінілхлорид);
 • ПП (поліпропілен);
 • ПНД (поліетилен низького тиску).

Вони не такі міцні, як металеві, але, як показує практика, наявних характеристик цілком достатньо більшості типів грунтів, в яких вони використовуються.

Пластикові труби простіші в монтажі за рахунок різьбових з'єднань, а також мають інші переваги:

 • мають невелику масу;
 • не піддаються корозії;
 • зроблені з інертного матеріалу, який не входить у хімічні реакції;
 • дешевше за металеві;
 • можуть експлуатуватися десятки років без заміни.

Однак при глибині свердловини 60 метрів і більше, а також при складних розрізах рекомендується все ж таки облаштування металевих труб. У промислових свердловинах на спуску монтуються обсадні металеві товстостінні колони.

Водопідйомна труба виконується із харчового пластику, поліпропілену, металопластику. Її діаметр підбирається відповідно до діаметру обсадної труби та запланованої потужності свердловини.

Насос

Насос – це постійно працюючий механізм, що забезпечує подачу води з необхідною потужністю з певної глибини. Тому від правильного вибору цього агрегату залежить ефективність усієї системи.

У штатному режимі щоденного використання можуть використовуватись різні типи механічних свердловинних насосів:

 • вібраційні;
 • шнекові;
 • вихрові;
 • відцентрові.

Вибір насоса певного типу залежить від очікуваного напору та витрат води, а також від особливостей місцевості, де вироблялося буріння. Також має значення рівень забрудненості внутрішніх вод, насамперед піском.

Крупинки твердого кварцу, з яких складається пісок, надають потужний абразивний вплив на деталі насосів. Тож у разі слід підбирати агрегати певного типу. Зокрема, багато фахівців рекомендують встановлення вібраційних систем. Однак навіть правильно підібраний насос виходитиме з ладу в середньому частіше, ніж будь-який насос, що працює з чистою водою.

Фільтр

Артезіанська вода часто мінералізована і потребує фільтрації. Води з верхніх горизонтів також потребують доочищення. Для цього найчастіше застосовується фільтр із спеціальним напиленням з поліпропілену. Часто потрібне створення окремої системи водопідготовки.

Кесон або адаптер

Згідно з ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі, будь-яка свердловина повинна бути герметизована як мінімум за допомогою оголовка, щоб виключити забруднення водоносних шарів. Оголовок є фактично кришкою для свердловини.

Кесон є водонепроникною ємністю. Вона монтується встик з обсадною трубою за допомогою муфти та розміщується нижче рівня промерзання ґрунту. Основні функції:

 • запобігання свердловині води, що надходить з неї від потрапляння в неї забруднених поверхневих вод;
 • захист всього наземного обладнання від негативного впливу факторів зовнішнього середовища.

Адаптер схожий на трійник і необхідний для перенаправлення потоку води з вертикальної труби свердловин у горизонтальну для подальшої подачі в житлове приміщення. Адаптер монтують нижче за зону промерзання, при цьому гідробак розташовується в будинку або іншому теплому приміщенні. Кожен варіант має свої плюси та мінуси, ознайомтеся з ним, перш ніж робити остаточний вибір.

Також по ДБН навколо правильно розміщеної свердловини має бути зона санітарної охорони площею щонайменше 15 на 15 метрів. Будинок та будь-які господарські споруди повинні знаходитися за межами цієї ділянки.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Через російські обстріли знищено аеропорт у Запоріжжі

Впродовж доби окупанти 412 разів ударили по Запорізькій області. Під ворожим вогнем перебували 8 населених пунктів.

27.05.2024 - 09:05

Arrow
Theme

Міжнародне

США обмежують візовий режим для громадян Грузії через закон про "іноагентів"та плануть переглянути співпрацю

"Переглядаючи відносини між нашими двома країнами, ми будемо враховувати дії Грузії, перед ухваленням власних рішень", -заявив держсекретар США.

24.05.2024 - 10:43

Arrow

Вас це може зацікавити