Як вибрати схеми для вишивки бісером
Основа будь-якої красивої картини з бісеру — це правильно вибрана схема, котра являється головною деталлю. Якщо вона добре промальована, достатньо чітка та на ній відмічено розміщення кожного елементу, то і робота буде йти легше. Однак і схеми варто вміти правильно вибирати, а як це зробити, ми розкажемо.
Що варто знати початківцю
Коли ви лише починаєте освоювати майстерність вишивання, варто навчитися працювати зі схемами, а для цього — купувати максимально прості варіації, а саме:
- з невеликою кількістю кольорів. Беріть для початку 1–2, потім поступово збільшуйте складність;
- невеликого формату. Не варто починати з триптиху чи картини 50х50;
- з частковим заповненням. Причому обирайте такі, де площа заповнення мінімальна.
Перший час будете вчитись правильно розміщувати бісер, не стягувати роботу, слідкувати за симетрією.
Огляд класифікації
Схеми вишивки бісером бувають різного типу. Перша класифікація — розмір. Найменші варіації — це буквально 7,5х7,5 см. Дуже часто на таких запропоновано відтворити дитячий сюжет з характерними персонажами — тваринками, комахами. Середнім розміром вважається приблизно 30х30 та трохи більші схеми. Для їх виконання треба вже значно більше часу та зусиль, тому такі варто обирати майстрам, котрі мають хоча б мінімальний досвід. Найбільші, які запропоновано створити, — це модульні картини. Можуть бути диптихи, триптихи та поліптихи. Це надзвичайно красиві схеми, котрі після пришивання бісеру стануть неповторним декоративним елементом у вашому домі.
Існує розділення на 2 групи в залежності від місця, котре зайняте декором. Заготовки під повне зашивання випускають не дуже великого розміру, адже під вагою бісеру полотно може провисати. Щоб цього не сталося, варто звернути увагу на наявність додаткового зміцнення виворітної сторони у вигляді флізеліну чи іншого матеріалу. Варіації з частковим зашиванням більш зручні у виконанні і результат виходить надзвичайно привабливим. За рахунок того, що на виробі з’являється фактура, тобто бісер трохи вище основного полотна, вдається отримати певного роду 3D-ефект. Особливо, якщо схема добре пропрацьована.
Відрізняються заготовки також і тематиками. Дуже популярні квіти, пейзажі. В останні роки виробники почали випускати абстрактні мотиви та репродукції відомих картин. До прикладу, в модульних часто використовується такий сюжет, як пори року.
На що ще звернути увагу при виборі схеми
Обираючи основу для вишивки бісером, варто звернути увагу на:
- якість та тип тканини. Вона повинна бути достатньо щільною та міцною, адже вага бісеру може бути значною, а виріб повинен зберігати форму;
- чіткість зображення. Варто перевірити, чи немає розмитих меж, котрі незрозуміло, яким кольором заповнювати;
- наявність номенклатури бісеру. Чудовий варіант, якщо це буде вказано прямо на полотні.
Підібрати схему не настільки й важко, головне — купити ту, котра подобається саме вам. З нею буде значно простіше та приємніше працювати.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44