Всупереч прогнозам світова економіка відновлюється швидше
Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозувалося раніше.
Про це йдеться в заяві першого заступника глави Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото.
Однак, як зазначає Окамото, зростання економіки йде нерівномірно в різних країнах. Незважаючи швидке відновлення в другій половині 2020 року, ВВП в більшості країн залишається істотно нижче докризових показників.
"У січні ми прогнозували глобальне зростання економіки в 2021 році на рівні 5,5%, але з'являються перспективи більш швидкого відновлення - завдяки додатковим фінансовим стимулам, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації", - заявляє Окамото.
Він додав, що є тривожні ознаки того, що розрив між країнами з розвиненою економікою і ринками, що розвиваються збільшується.
Крім того, ризики для відновлення економіки все ще залишаються, зокрема, поширення нових штамів коронавируса.
За прогнозами МВФ, сукупний дохід на душу населення в країнах з ринковою економікою і в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в період між 2020 і 2022 роком буде на 22% нижче, ніж якби пандемії коронавируса не було.
Це може привести до того, що з початку пандемії за межею крайньої бідності опиняться майже 90 млн осіб.
У середньостроковій перспективі, криза може залишити глибокі шрами. У минулому в країнах з розвиненою економікою обсяг виробництва знижувався майже на 5 відсотків у порівнянні з тенденціями докризового періоду, через п'ять років після початку рецесії. Ситуація може бути гірше в країнах, які не можуть дозволити собі сильні макроекономічні заходи та/або мають великі сектора послуг, більш порушені пандемією.
Нагадаємо: Як свідчать дані Держстату, українська економіка за підсумками четвертого кварталу 2020 року вийшла з рецесії. У Мінекономіки пояснили причини помірного падіння ВВП України ростом економічної активності в четвертому кварталі 2020 року.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44