ВПС Франції та Бельгії почнуть патрулювання повітряного простору країн Балтії в рамках місії НАТО 

Головна > Міжнародне > ВПС Франції та Бельгії почнуть патрулюва...
Author

Олександр Талов

01.12.2023, 14:02
Shares

1

Views

989

Антанас Гедрім/kam.lt

Змінилися військові контингенти, які виконують місію охорони повітряного простору в країнах Балтії, тепер це будуть ВРС Франції та Бельгії. До цього місію НАТО виконували Військово-повітряні сили Італії упродовж 4 місяців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Литви,інформує Інфокурс.

Дислоковані в Литві бельгійські військові патрулюватимуть повітряний простір чотирма винищувачами F-16 Fighting Falcon, а французькі військові – чотирма винищувачами Mirage 2000.

"У нинішній безпековій ситуації відданість членів Альянсу колективній обороні набуває особливого значення. Місія з патрулювання повітряного простору є демонстрацією солідарності й надійності НАТО", - зазначив заступник міністра оборони Литви Жилвінас Томкус.

Бельгія та Франція взяли на себе місію повітряної поліції НАТО в країнах Балтії

Фото: Антанас Гедрім/kam.lt

За його словами, члени НАТО відіграють ключову роль у забезпеченні безпечного неба для країн Балтії й в посиленні готовності до стримування та оборони.

Королівські ВПС Бельгії вже всьоме беруть участь у місії НАТО з патрулювання повітряного простору Балтії. Нинішній бельгійський контингент складатиметься з близько 80 військовослужбовців, серед яких пілоти, техніки, медичний персонал, групи підтримки, зв'язківці та інші фахівці.

Французькі ВПС всьоме розгортають в країнах Балтії в рамках місії НАТО з патрулювання повітряного простору. Їхня зміна складається з близько 100 військовослужбовців різних родів військ.

Нагадаємо: Країни НАТО відправляють своїх пілотів і винищувачі для захисту повітряного простору країн Балтії з березня 2004 року, коли Литва, Латвія та Естонія стали членами НАТО. Відтоді 17 країн вже виконали місію повітряної поліції НАТО в країнах Балтії. Місія італійського контингенту стала 63-ю за рахунком з моменту її запуску в 2004 році.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити