Вірменія звернулася до ОДКБ за статтею про військову допомогу
Вірменія звернулася за допомогою до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) з приводу загострення на кордоні з Азербайджаном.
Про це пише The Bell, інформує Інфокурс.
Нове загострення відбулося в ніч проти 13 вересня, сторони звинуватили в ньому один одного і звернулися до посередників: Азербайджан до Туреччини, Вірменія до Росії, ЄС та США.
"Ми звернулися до ОДКБ на підставі 4-ї статті, де йдеться, що агресія щодо однієї з країн-членів є агресією щодо інших країн-членів. Ми попросили у ОДКБ сприяння, зокрема військового, для відновлення територіальної цілісності Вірменії та забезпечення виведення азербайджанських ЗС з території РА", — цитує прем'єра країни Ніколу Пашиняна АМІ "Новини-Вірменія".
Пашинян уточнив, що не вважає військове втручання ОДКБ єдиною можливістю вирішення конфлікту: врегулювання може бути політичним чи дипломатичним шляхом.
Прибуття місії ОДКБ до республіки очікується вже завтра.
Нагадаємо: Четверта стаття договору ОДКБ встановлює, що на прохання держави-члена (Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан), яка зазнала агресії, решта учасників "негайно нададуть державі необхідну допомогу, включаючи військову".
Ця стаття була задіяна в січні 2022 року під час кризи в Казахстані, коли масові громадянські повстання почалися як реакція на подорожчання автомобільного газу, але не вщухли після того, як влада погодилась розслідувати підняття цін і знизити їх. До економічних вимог мітингарів додалися й політичні, зокрема остаточне усунення від політики першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.
Тоді в країну на прохання президента Токаєва було введено миротворчий контингент (переважно російський), який був виведений з країни вже через кілька днів.
Єреван кілька разів під час попередніх загострень звертався до ОДКБ, але жодних практичних наслідків не було. Так, у ході війни 2020 року члени ОДКБ не втрутилися, оскільки конфлікт відбувався не в рамках міжнародно визнаних кордонів Вірменії.
У Вірменії російські миротворці вже є – вони забезпечують перемирʼя сторін навколо Нагірного Карабаху, досягнуте 2020 року за посередництва Росії. Тоді за підсумками війни Вірменії довелося передати під контроль Азербайджану частину Нагірного Карабаху та відвести свої війська.
Сьогодні вірменське Міноборони повідомило про обстріли російських прикордонників азербайджанською стороною, зокрема стаціонарного пункту їхньої дислокації. За словами Пашиняна, кількість жертв "агресії Азербайджану" досягла 105 осіб. Міноборони Азербайджану звинуватило Вірменію у порушенні досягнутого напередодні перемирʼя та нічних обстрілах.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44