"Вибори" президента РФ на тимчасово окупованих територіях України є незаконними - МЗС

Головна > Закон > "Вибори" президента РФ на тимчасово окуп...
Author

Ольга Фединчік

14.03.2024, 14:51
Shares

1

Views

526

МЗС закликає нардепів не втручатися в кадрову політику міністерства -  Korrespondent.net
Міністерство закордонних справ

Проведення так званих "виборів" президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України – є незаконним та не матиме жодних правових наслідків.

Триваюча в Російській Федерації кампанія з імітації виборів президента, на вищезазначених територіях, демонструє подальше зухвале нехтування Російською Федерацією нормами та принципами міжнародного права. йдеться узаявіМіністерства закордонних справ України.

"Примусове залучення до участі у так званих "виборах" мільйонів громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, або під примусом були переміщені на територію РФ, є так само незаконним", - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС додали, що це у поєднанні з відсутністю будь-яких ознак відповідності виборчої кампанії в РФ загальновизнаним демократичним принципам і стандартам проведення виборів, усуненням опонентів російської влади ставить під сумнів об’єктивність і легітимність будь-яких результатів цих "псевдовиборів".

У цьому контексті у МЗС закликали іноземні держави та міжнародні організації не надсилати міжнародних спостерігачів для участі у черговому фарсі, який Кремль видає за президентські вибори, організованому ним зокрема на суверенній території України, та утриматися від визнання їхніх результатів. У відомстві також закликали міжнародні медіа та публічних осіб не допомагати Кремлю в створенні ілюзії виборчого процесу та не називати цей фарс "виборами", використовуючи притаманну демократичним державам термінологію.

"Поки Володимир Путін продовжує свою особисту владу, ми закликаємо демократичний світ підтвердити свою повагу до людського життя, верховенства права та демократичних цінностей максимальною підтримкою України та українського народу в боротьбі проти російського терору, а також максимальною підтримкою цілей та принципів Статуту ООН через подальше незмінне невизнання російської окупації території нашої держави", - акцентували у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо: Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів - з 15 по 17 березня 2024 року.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ обстріляли склад із зерном на Херсонщині

Протягом двох минулих тижнів російські військові спалили щонайменше 75 гектарів пшениці на деокупованій території області.

11.07.2024 - 17:31

Arrow
Theme

Війна

Сили оборони вночі знищили 6 ударних БпЛА над Україною

Ворожі ударні БпЛА були збиті у Миколаївській, Хмельницькій, Львівській та Івано-Франківській областях.

11.07.2024 - 08:21

Arrow

Вас це може зацікавити