Вибір варильної поверхні для ідеального приготування їжі
Що таке варильна поверхня, види та призначення
Варильна поверхня – це насправді звичайна кухонна плита для приготування їжі, яка зазвичай вбудовується в стільницю кухонного гарнітуру та не має духової шафи . Але чомусь замість цього сухого визначення є бажання сказати: варильні поверхні - це гармонічне поєднання стилю, комфорту та зручності.
На сучасному ринку споживачам пропонують до використання три види варильних поверхонь, а саме:
Газові поверхні.
Це прості в експлуатації, зручні та економічні пристрої, які виготовляються з нержавіючої або емальованої сталі чи зі склокераміки або загартованого скла. Найчастіше ці пристрої мають чотири конфорки, але бувають і інші варіанти виконання.
Електричні поверхні.
Така поверхня користується все більшою популярністю завдяки тому, що її можна використовувати скрізь, де є електроживлення та вирізняються високим рівнем безпеки. Панель може бути обладнана від 2 до 4 нагрівальних зон.
Комбіновані пристрої.
Такі панелі працюють як від електрики, так і від газу. Залежно від моделі одна конфорка може бути електричною, інші - газовими чи навпаки. Користувач може обирати необхідний вид енергії (газ чи електрика).
На що звернути увагу обираючи варильну панель?
Конструкція поверхні. Слід зазначити, що моделі поверхонь конструктивно виготовляють у двох варіаціях - незалежні або такі, що йдуть в комплекті з духовкою, при цьому два ці пристрої мають спільну панель керування. При виході зі строю духовки чи поверхні не буде можливості користуватися чимсь окремо.
Джерело енергії (газ, електрика чи їхня комбінація). Іноді ми не маємо можливості обирати, бо в квартирі, наприклад, згідно з будівельним планом є тільки електрика. Проте кожен з цих видів поверхонь має як свої плюси, так і мінуси. Газові - коштують дешевше, проте більш небезпечні, бо мають відкритий вогонь. Електричні панелі чітко регулюють нагрів, гріються повільно та також і остигають поступово. Найбільш універсальними є комбіновані моделі, бо дають можливість вибору джерела енергії.
Кількість та тип конфорок. Зазвичай варильні панелі мають від 2 до 4 конфорок, якщо це не професійні моделі. Ті що мають 1-2 конфорки, компактні моделі для маленьких кухонь. Деякі конфорки мають певні особливості такі, як зона розширення, для приготування страв з використанням посуду великого діаметру. Також деякі вариації поверхонь можуть мати:
- конфорку для барбекю;
- конфорку для грилю;
- конфорку-фритюрниця.
На газових поверхнях іноді встановлюють конфорки, які регулюють швидкість нагріву (режим турбо або економ).
За типом конфорки поділяються на:
- спіральні - в середину чавунного диску вмонтована спіраль. Розігріваються повільно, проте довго тримають тепло, не потребують спеціального посуду, прості в обслуговуванні.
- індукційні - енергія від такої конфорки передається в дно посуду індукційним методом, тому така поверхня потребує посуду, який призначений саме для них і має спеціальне маркування. При наявності такого посуду це найекономніший варіант поверхні.
- конфорки, які мають нагрівальний елемент з гофрованої стрічки - нагрівальні елементи знаходяться під загартованим склом. Гріються швидко, охолоджуються повільно, електрики споживають небагато та догляд за такою поверхнею має певні особливості.
Матеріал поверхні та додаткові можливості.
- емальована сталь - легкий догляд та може відколюватись від ударів;
- нержавіюча сталь - вередлива у догляді, помітні плями та подряпини, проте більш міцна;
- склокераміка - міцний матеріал, який потребує певного догляду;
- загартоване скло - більш крихке, проте простіше у догляді.
До додаткових можливостей слід віднести такі, як електрозапалювання, таймер конфорок, газ-контроль для конфорок, вбудована витяжка, спеціальні режими готування та таке інше.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44