Верховний суд дав 12 років в'язниці вченому з Харкова за держзраду
17 лютого Верховний суд України присудив 12 років позбавлення волі вченому з Харкова за статтею про держзраду. Про це повідомляє пресцентр СБУ.
В СБУ пишуть, що влітку 2017 року контррозвідка розкрила і припинила діяльність вченого, який був завербований ГУ Генштабу Збройних сил РФ. За даними спецслужби, він збирав інформацію про технічні розробки оборонного замовлення для передачі її російським спецслужбам.
Агента затримали, коли той намагався отримати таємні відомості від співробітника Харківського фізико-технічного інституту. Під час обшуку у засудженого виявили 14 носіїв інформації, зокрема з відомостями під грифом секретно. Виявлені адреси електронних скриньок мали паролі кодування даних для зв'язку з розвідкою РФ.
Спочатку провину вченого за статтею про держзраду (ч. 1 ст. 111) визнав Орджонікідзевський суд Харкова, потім вирок залишив без змін Харківський апеляційний суд, а тепер Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги, повідомляють у СБУ.
У повідомленні правоохоронців водночас не вказано прізвище харків’янина, але за даними Української правди, це 87-річний Мехті Логунов, який потрапив у список на обмін 29 лютого 2019 року і на російських пропагандистських телеканалах фігурував як "вчений-політв’язень СБУ".
Правоохоронці зазначили, що триває досудове розслідування про інших учасників агентурної мережі.
За даними СБУ, її куратор знаходиться в Бєлгороді, а до Росії не один раз їздив ватажок групи. У організатора групи під час обшуків вилучили телефони і техніку, отриману від спецслужб РФ для передачі розвідданих. Також у одного з членів групи знайшли координати схованки зі зброєю для здійснення диверсій, в ній було два гранатомета РПГ-22, тротилова шашка, чотири гранати Ф-1 і РГД-2 із запалами.
Нагадаємо: 5 лютого 2021-року СБУ повідомляла, що Контррозвідка СБУ припинила діяльність мережі агентів ФСБ РФ із колишніх спецназівців української військової розвідки.
9 лютого ОГП повідомляв, що СБУ затримала в Харкові шпигуна, який хотів передати РФ секретні наукові дані щодо дронів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44