Верховний суд штату Колорадо заборонив Трампу брати участь у виборах

Головна > Міжнародне > Верховний суд штату Колорадо заборонив Т...
Author

Марія Куренко

20.12.2023, 11:30
Shares

1

Views

684

Рейтинг Трампа вырос после ареста - Korrespondent.net
Getty Images

Верховний суд штату Колорадо постановив, що Дональд Трамп не має права обіймати посаду президента США через його дії, спрямовані на підбурювання до нападу на Капітолій 6 січня 2021 року.

Як пише Bloomberg, таке безпрецедентне рішення прийняв Верховний суд у справі Дональда Трампа спрямованій до суду, інформує Інфокурс.

Висування кандидатури колишнього президента Дональда Трампа на праймеріз штату наступного року заборонено з конституційних підстав, йдеться у постанові суду.

За рішенням суду, Трамп не має права обіймати посаду президента відповідно до третього розділу 14 поправки до Конституції США.

Суд відклав рішення до 4 січня, тому Трамп може подати апеляцію до Верховного суду. Якщо він це зробить, його імʼя залишиться у бюлетені доти, доки судді не розглянуть апеляцію.

Виборча комісія штату Колорадо заявила, що питання має бути вирішене до 5 січня, коли спливає термін складання списку кандидатів на праймеріз Республіканської партії.

Передвиборний штаб Трампа заявив, що швидко подасть апеляцію на рішення Верховного суду штату Колорадо.

Нагадаємо: Аналогічні справи щодо Трампа також було порушено в інших штатах, але жодному з них не вдалося виключити імʼя експрезидента з виборчих бюлетенів.

У ході передвиборчої кампанії Трамп критикував судові позови і стверджував, що вони є спробою використати суди, щоб перешкодити йому повернутися до Білого дому.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити