Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відповідальність за несвоєчасне подання декларацій

Головна > Закон > Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ...
Author

Ольга Фединчік

10.08.2023, 15:40
Shares

5

Views

574

Офіційний портал Верховної Ради України
rada.gov.ua

Верховна Рада в першому читанні ухвалила проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомив народний депутат від парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк, інформує Інфокурс.

Він уточнив, що за ухвалення законопроекту №9587-д проголосували 285 депутатів.

Метою проєкту закону є автоматизація оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації, у зв'язку з чим законопроєктом пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також Закону України "Про запобігання корупції".

Які зміни внесено до проекту закону:

Ст. 268 КУпАП. Змінами до цієї статті передбачаються права особи, яка притягається до відповідальності, а саме:

  • знайомитися з матеріалами справи через особистий кабінет Єдиного державного реєстру декларацій осіб;
  • давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання шляхом подання їх до персонального електронного кабінету Реєстру;
  • користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження;
  • оскаржити постанову по справі.

Ст. 251 КУпАП. З метою дотримання прав особи, яка притягається до відповідальності, зміни до цієї статті передбачають, що обов’язок щодо збирання доказів у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-6 КУпАП, покладається на уповноважених осіб центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Також запропонованими змінами передбачається, що постанову про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, передбаченого статтею 172-6 КУпАП, може бути оскаржено у вищий орган або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими КУпАП. При цьому, якщо особа сплачує штраф на виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення винесеною посадовою особою Національного агентства без оскарження, то відомості про таку особу не вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Очікується, що ухвалення проєкту закону сприятиме спрощенню притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і також підвищить ефективність впливу держави на забезпечення вимог фінансового контролю особами, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити