Велика Британія запроваджує нові санкції проти оборонних підприємств рф та осіб наближених до Путіна
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі запровадив новий пакет санкцій проти російської військової та кремлівської еліти.
Як повідомляється на сайті британського уряду оголошення про введення санкцій відбулося підчас коли президент Зеленський здійснює перший візит до Великої Британії після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
"Ці нові санкції посилюють економічний тиск на Путіна, підриваючи його військову машину, щоб допомогти Україні здобути перемогу. Я сповнений рішучості, відповідно до наших законів, що Росія не матиме доступу до заморожених нами активів доти, доки вона не припинить раз і назавжди свої загрози територіальному суверенітету та цілісності України", - запевнив міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі.
Загалом пакет санкцій поширюється на шість організацій, що надають військову техніку, таку як безпілотники, а також на фізичних осіб.
- CST, виробник російських безпілотників, які використовувалися для знищення українських бойових машин.
- РТ-комплект, що виробляє деталі для гелікоптерів, що використовуються росією при нападі на Україну.
- "Оборонлогістика", що організує транспортування та доставку російської військової техніки.
- Універсалмаш та Липецьк, які виготовляють чи модифікують гусеничні шасі для зенітно-ракетних комплексів, що використовуються збройними силами росії в Україні.
- Topaz, компанія-розробник програмного забезпечення, що займається військовою авіацією.
Також під дію сьогоднішніх санкцій потрапила група осіб, повʼязаних із путіним через непрозорі фінансові мережі.
"Ці кремлівські еліти зобовʼязані своїм становищем влади та авторитету Путіну, насолоджуючись особистим багатством і контролем над державними підприємствами в подяку за свою відданість", – зазначили у британському уряді.
Наразі до пакету включено пʼять осіб, повʼязаних із розкішними резиденціями Путіна.
- Борис Тітов - уповноважений президента з прав підприємців;
- Микола Єгоров - донедавна заступник голови правління найбільшого приватного нафтопереробного заводу Росії;
- Сергій Руднов - власник прокремлівського агентства новин "Регум";
- Світлана Кривоногих - акціонер Банку Росія та Національна Медіа Група, яка послідовно просуває російський напад на Україну;
- Віктор Мячин - власник "Аеростарту", російської компанії з технічного обслуговування та ремонту літаків.
Окрім цього, санкції наклали на Олексія Репіка, голову ради директорів російської фармацевтичної компанії "Р-Фарм", яка отримала фінансування від російського фонду прямих інвестицій. Санкції стосуються і Євгена Школова (колишнього помічника президента та заступника голови ради директорів ВАТ "Системний оператор Єдиної енергетичної системи") та Павла Тітова (президента асоціації "Ділова Росія").
Нагадаємо: Велика Британія запровадила санкції щодо понад 1300 фізичних і юридичних осіб із того часу, як Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, а також запровадила торговельні обмеження, узгоджені з міжнародними партнерами.
Торгівля товарами на суму понад 20 млрд фунтів стерлінгів тепер перебуває під повними чи частковими санкціями, а експорт машин і транспортного обладнання скоротився на 98%.
Як пише Reuters, ЄС готує пакет санкцій до 24 лютого – роковин початку великої війни. Литва та Польща – країни, які займають найбільш жорстку позицію, – наполягають на запровадженні санкцій проти російського ядерного сектору й обмеженні на торгівлю алмазами.
Новий пакет торкнеться технологій і обходження санкцій.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44