Варшава розгляне можливість запровадження ембарго на сільськогосподарську продукцію з Росії

Головна > Економіка > Варшава розгляне можливість запровадженн...
Author

Олександр Талов

29.02.2024, 16:07
Shares

4

Views

788

Туск: заявления Путина следует воспринимать серьезно, Европа должна быть готова
Getty Images

Польща вивчатиме досвід Латвії щодо введення ембарго на імпорт агропродукції з Росії й, ймовірно, запровадить аналогічну заборону.

Про це під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Латвії Евікою Сілінею в четвер у Варшаві заявив прем'єр-міністр Дональд Туск, повідомляє Рolskieradio.

За його словами, для нього важлива думка латвійської колеги у контексті рішення Риги ввести ембарго на російські продукти, що було затверджено на рівні латвійського парламенту.

"Ми ретельно вивчимо це рішення Латвії й не виключаю, що Польща прийме відповідну ініціативу", - наголосив Туск.

Глава польского уряду зауважив, що сьогодні обговорить це питання з польськими фермерами під час аграрного саміту у Варшаві.

"Я хочу, щоб всі це зрозуміли: надлишок збіжжя і продуктів в Польщі та Європі та нерівна конкуренція є не лише проблемою імпорту збіжжя і продовольства з України. Мало хто усвідомлює, що ринок в Європі й Польщі дестабілізується через продукти, які напливають з Росії та Білорусі, тому треба здійснити всі можливі кроки. І я дякую Евіці, що ми у Брюсселі разом переконуватимемо європейські інституції дуже серйозно зайнятися безпечними для наших країн нормативними актами щодо імпорту збіжжя і продовольства зі східних напрямків", - наголосив він.

Туск додав, що Польща хоче допомогти Україні, але одночасно прагне стабілізувати ситуацію на ринках і захистити своїх фермерів.

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що Латвія першою в ЄС заборонила імпорт агропродукції з Росії та Білорусі на законодавчому рівні. Ввезення до Латвії російської та білоруської сільськогосподарської та кормової продукції заборонено також із третіх країн. Заборона діятиме до 1 липня 2025 року, але за потреби може бути продовжена.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Політика

Сенат США проголосував законопроєкт про допомогу Україні на майже 61 млрд доларів

Тепер законопроєкт передається на підпис президенту США Джо Байдену.

24.04.2024 - 10:18

Arrow
Theme

Політика

Посли країн G7 зустрілися з лідерами політичних партій України

"Демократія та плюралізм є нашими спільними цінностями", - заявили посли країн G7.

23.04.2024 - 10:03

Arrow

Вас це може зацікавити