В ЄС відреагували на "мирний план" Німеччини для України
Усі зусилля з досягнення справедливого миру в Україні мають ґрунтуватися на принципах поваги до Хартії ООН, міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності України.
Про це у Брюсселі сказав речник ЄС Пітер Стано. Так він відповів на прохання прокоментувати повідомлення ЗМІ про наявність нового мирного плану Німеччини для врегулювання в Україні, пише Укрінформ.
"Ми не можемо коментувати повідомлення про пропозиції, що надходять від однієї з країн-членів. Але головне завдання очевидне, і воно відображене в численних висновках Європейської ради, - що має бути мир в Україні, і ми зробимо все, щоб його досягти", - зауважив Стано.
Він нагадав про виступ Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн під час безпекового форуму у Празі два тижні тому, в якому вона окреслила умови для будь-яких мирних планів для завершення війни в Україні.
"На цьому етапі для нас найбільш надійним є план Президента Зеленського. Ми працюємо з Україною і з нашими міжнародними партнерами для того, щоб зробити його (втілення) можливим. Будь-який надійний мирний план має спиратися на три положення: повага до Хартії ООН, до міжнародного права та до суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України", - наголосив речник.
Нагадаємо: Минулої неділі в інтерв’ю телеканалу ZDF канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що "настав момент, коли треба подумати, як якнайшвидше досягти миру», та закликав усі сторони активізувати зусилля для досягнення мирного рішення для завершення війни в Україні.
Вчора речник федерального уряду НімеччиниШтеффен Гебештрайтзауважив, що наступний «саміт миру» після першої мирної зустрічі у Швейцарії, ймовірно, має відбутися за участі Росії. При цьому речник наголосив, що майбутній мир в Україні має бути справедливим, не може досягатися за рахунок диктату або заморожування конфлікту та буде можливим, коли Росія виведе свої війська з України.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44