В Україну прибула перша партія вакцини Pfizer
В Україну доставили 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech у межах ініціативи COVAX.
Про це повідомляє МОЗ УКраїни.
Постачання вакцин різних виробників в рамках COVAX продовжаться, і очікується, що до кінця 2021 року дозволять охопити щепленнями до 20% населення України.
Препарат доставили літаком в міжнародний аеропорт "Київ".
Фото: unicef.org
Фото: unicef.org
Кількості вистачає для щеплення близько 57 000 людей однією дозою, адже, як відомо, для остаточної вакцинації потрібно ввести дві дози препрарату з інтервалом у три тижні.
Препарат потребує спеціальних умов зберігання та транспортування за наднизької температури близько -70 градусів за Цельсієм. Для визначення компанії, яка займається логістикою препарату, було проведено конкурс. Переможцем стала логістична компанія ТОВ "Фармасофт".
Як оголосили BioNTech і Pfizer, еффективність вакцини складає 90%.
Також за кілька днів до постачання вакцини Comirnati ЮНІСЕФ доставив в Україну біля 140 тис шприців для розведення вакцини з розчинником та ін'єкцій та понад 1300 коробок для їх безпечної утилізації.
Як повідомляє у Facebook головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, логістична компанія щотижня (за необхідності частіше) доставлятиме партії вакцини з центрального складу в м. Києві, де вони зберігатимуться у морозильному обладнанні за температури від -60°C до -80°C, до регіональних складів у кількості й за графіком, визначеним МОЗ України.
З регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини забиратимуть працівники мобільних бригад, складатимуть її у термосумки чи термоконтейнери з температурним режимом від +2°C до +8°C та виїжджатимуть у місця проведення щеплення.
Мобільна бригада має використати отриману партію вакцини протягом 120 годин з моменту розмороження.
Згідно з планом вакцинації населення від коронавірусної хвороби, перша партія вакцини Pfizer-BioNTech у кількості 117 тис. доз. передбачається для щеплення людей похилого віку, які перебувають в інтернатах, а також працівників ДСНС та ДПСУ.
Нагадаємо: Для доставки вакцин за програмою COVAX Верховна Рада ухвалила закон, що звільняє від відповідальності за несприятливі наслідки виробників вакцин від коронавірусу. Відповідальність за можливі несприятливі наслідки вакцинації на себе бере держава.
6 квітня голова МОЗ Степанов повідомив, що Україна уклала рамковий договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.
7 квітня Степанов заявив, що міністерству потрібно 6,5 млрд гривень на закупівлю вакцин від коронавірусу. У бюджеті на закупівлю вакцин від коронавірусу було передбачено 4 млрд. Для того, щоб купити Pfizer, МОЗ вирішив забрати 6,5 млрд гривень з "Реалізації програми держгарантій медичного обслуговування населення".
Степанов запевнив, що всі кошти в програму медгарантій повернуть протягом трьох місяців. Рішення про перекидання 6,5 млрд вже ухвалено.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44