В українські порти через гирло Бистре прибули вісім суден для завантаження зерном
В українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які планують завантажити зерном на експрт.
Як повідомляє ВМС ЗСУ, безпеку цивільних суден у гирлі Бистре забезпечують Військово-морські сили України, йдеться у повідомленні ВМС.
ВМС долучилися до того, щоб забезпечити безпеку цивільних суден, які будуть експортувати українське зерно за зверненням мінінфроструктури. Через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай – Чорне море в українські порти вже прибули вісім іноземних суден, які будуть завантажуватися зерном.
У ВМС зазначили, що це стало можливим завдяки знищенню російських окупантів на острові Зміїний, який має стратегічне значення та дозволяє контролювати надводну та повітряну ситуацію на Півдні України.
Раніше через блокаду цивільного судноплавства світові компанії з морського транспортування використовували канал Суліна. Це призвело до скупчення великої кількісті суден та значного перевантаження каналу.
Нагадаємо: Через російську агресію та блокаду в Чорному морі в українських портах були заблоковані мільйони тон українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН для боротьби з світовою кризою. Частково відновивши експорт агропродукції річковим шляхом, Україна, тим самим, допомагає у вирішенні світової кризи – голодом.
Впродовж останніх двох місяців Туреччина – головний посередник у перемовинах щодо розблокування морських портів. Поки ведуться депломатичні перемовини, турки приймають у своїх портах судна із краденим зерном.
Financial Times описали схему, як Росія вивозить українське зерно з окупованих територій до Туреччини та Сирії. Як зазначає видання, Севастополь став центром контрабандного трафіку зерна із тимчасово окупованих територій України. В арсеналі російських мародерів – перевалка в морі біля російських портів, відключення суднових транспондерів AIS і підробка документів.
У свою чергу журналісти "Суспільного" знайшли три судна, які начебто зайшли з Криму до Туреччини: "Сармовський 48", "Святий Миколай" та "Михаил Ненашев". Останнє судно супутники зафіксували на причалі зернотермінала "Авліта" у Севастополі 15 червня. Власником терміналу є дочірня компанія російської державної Обʼєднаної суднобудівної корпорації, яка потрапила під прямі санкції США. За словами журналіста Османа Пашаєва, "Михаил Ненашев" погрузив 27 000 т зерна. Після завершення погрузки судно, виключивши систему AIS, пішло до порту Кавказ, де зробило вигляд, що погрузило зерно у цьому порті і вже звідти судно попрямувало до турецького порту Іскендерун.
Як писала Європейська правда, 3 червня посол України в Туреччині Василь Боднар заявив на брифінгу, що крадене зерно росія вивозить до іноземних країн, у тому числі до Туреччини.
На тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупанти намагаються поновити вивезення українського зерна. Для організації процесу створена так звана Государственная унитарная компания ("ГУК").
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44