В сезон ковідної пандемії. Поради педіатра
В сезон ковідної пандемії, та підвищення рівня респіраторних захворювань, хвороби органів дихання займають левову частку на прийомі лікаря педіатра.
Кашель – це захисний рефлекс, спрямований на відновлення та очищення дихальних шляхів
Коли ж кашель стає небезпечним для дитини:
- поява утрудненого дихання, задишки
- поява сторонніх дихальних шумів (хрипи, свист, кряхтіння, лопання пухирців)
- приступоподібний, частий, постійний, без зупинки кашель
- кашель з кровохарканням.
При таких симптомах необхідно швидко звернутись до лікаря педіатра!
Кашель – многоликий симптом, який потребує індивідуального підходу до пацієнта. Тому не слухайте маму із сусіднього під’їзду, бабусю, розумного гугла, вчительку з телевізійної реклами, а зверніться до лікаря, який призначить адекватне лікування кашлю.
Характер кашлю залежить від того, які відділи дихальних шляхів уражені, від анатомо-фізіологічних особливостей дітей перших років життя.
Дитина до 3-х місяців життя може не кашляти взагалі. У 30% дітей до 3 х років і 50% дітей до 5 ти років звичайний бронхіт перебігає з бронхообструктивним компонентом, або свистом. Не потрібно лякатись, що ваша дитина стане астматиком, а виконувати рекомендації лікаря, аби цього не трапилось.
Поради батькам
Що не можна робити батькам дитини з кашлем:
- перегрівати дитину
- старатись надмірно зволожити повітря в кімнаті, в тропіках важко дихати
- давати дитині кислі соки, фрукти, горішки, зернята, все те, що подразнює горло
- заставляти через силу їсти
- палити в присутності дитини
- самостійно давати відхаркуючі сиропи, це стосується дітей до 5 ти років. Це може призвести до надмірного утворення мокроти в дихальних шляхах, дитині важко буде відкашляти. Своїми діями ми подовжимо перебіг захворювання, або призведе до розвитку запалення легенів.
- давати протикашльові препарати, вони пригнічують кашльовий центр і призведуть до застою мокроти та розвитку ускладнень. Є винятки до застосування даних лікарських препаратів(виснажливий кашель при кашлюку, психогенному кашлі)
- давати без потреби протиалергічні препарати, вони не лікують кашель.
- без показів дихати через самий сучасний небулайзер коктейлями, які навіть важко собі уявити. Небулайзер не лікує кашель, це пристрій для доставки лікарських засобів, для хворих з бронхіальною астмою, гострим обструктивним бронхітом, стенозуючим ларинготрахеїтом, муковісцидозом. Якщо у вашої дитини немає таких захворювань, небулайзер в домі вам не потрібний.
Тривалість кашлю може бути різна, при гострих інфекціях до 4 тижнів, якщо довше – це затяжний кашель. Кашель триває більш як 8 тижнів - це кашель хронічний. Батьки повинні знати, що в нормі дитина кашляє декілька разів на день, а якщо вона нещодавно перенесла респіраторну інфекцію, то на вплив холодного повітря, фізичного навантаження, різкий запах маминих парфумів може виникати подразнюючий сухий кашель, як прояв гіперреактивності бронхів.
Що варто робити батькам при кашлі:
- Спокійно - не панікувати! Окрім ковіду є інші захворювання.
- Адекватно оцінити стан дитини. Спить, їсть, грається, бешкетує.
Часто дихає, часто кашляє, дихає животиком.
- При потребі полегшити стан дитини жарознижуючі (парацетамол, ібупрофен); краплі в ніс (оксиметазолін, ксилометазолін) коротким курсом; мед, дітям після року, та при відсутності алергії.
- Зв’язатись із лікарем педіатром.
- Зробити щеплення від пневмококової інфекції, та щорічно від грипу
Будьте здорові! Не займайтесь самолікуванням – звертайтесь до професіоналів!
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44