В наступному пакеті санкцій ЄС проти росії газового ембарго не буде - Карл Негаммер
Газового ембарго в рамках наступного пакета санкцій ЄС проти росії не буде, заявив у вівторок канцлер Австрії Карл Негаммер. За його словами, ЄС не буде обговорювати це питання.
Про це пише Європейська правда, інформує Інфокурс.
"Вчора було чітко зрозуміло, і сьогодні я знову скажу: газове ембарго не буде темою. Олаф Шольц (канцлер Німеччини) також чітко заявив про це", – сказав Негаммер журналістам.
Російську нафту набагато простіше компенсувати ніж газ, наголосив він.
"Газ – це зовсім інше, тому газове ембарго не буде питанням в наступному пакеті санкцій", – додав канцлер Австрії.
Водночас глава Євроради Шарль Мішель запевнив, що глави держав і урядів ЄС віддані виконанню своїх зобов’язань, взятих на саміті у Версалі в березні, щодо припинення десятиліть залежності від російської енергії.
Лідери підійдуть до наступного раунду санкцій по-іншому, щоб не зайти у глухий кут, сказав голова уряду Нідерландів Марк Рютте.
"Сьогодні ввечері я та інші просили, щоб коли ми працюватимемо над сьомим пакетом, ми повинні заздалегідь обговорити всі технічні моменти, перш ніж почати обговорювати, як виглядатимуть фактичні санкції", - сказав він.
Після першого дня саміту, на якому лідери ЄС погодили нафтове ембарго з винятками постачання через трубопроводи, чиновники та дипломати заявили, що припинити закупівлю ЄС російського природного газу буде ще складніше.
Нагадаємо: Австрія наразі є одним із найбільших виробників "зеленої" енергії, проте газ все ж займає чверть потреб країни. Російський імпорт газу країни становить 80% від загальної кількості поставок газу.
У балансі ЄС російський газ займає 40%, найбільш залежною від російських енергоносіїв є економіка Німеччини.
Натмість росія почала припиняти постачання газу до ЄС. Так сьогоні, 31 травня, "Газпром" заявив про припинення постачання газу газу нідерландській компанії GasTerra,яка на 50% є державною.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44