В Ірані відбуваються парламентські вибори

Головна > Міжнародне > В Ірані відбуваються парламентські вибор...
Author

Ольга Фединчік

01.03.2024, 10:41
Shares

3

Views

76

В Ірані не визнали анексію Росії територій України
Вахід Салемі / АР

Сьогодні, 1 березня, В Іраніпроходять парламентські вибори - це перше голосування у країні після масових протестів 2022 року, спричинених смертю Махси Аміні.

Як повідомляєАР, близько 15 тисяч кандидатів змагаються за місця у парламенті.

290 осіб буде обрано в парламент на термін чотири роки. Зазначається, що п'ять місць зарезервовані для релігійних меншин Ірану.

Згідно із законом, парламент здійснює нагляд за виконавчою владою, голосує за договори та вирішує інші питання. Утім, абсолютна влада в країні належить верховному лідеру.

Крім того, сьогодні в Ірані також обирають членів Асамблеї експертів. Цей орган, який складають священнослужителі, що обираються на восьмирічний термін, уповноважений обирати нового верховного лідера, якщо чинний піде у відставку або помре.

Нинішній верховний лідер Ірану 84-річний аятола Алі Хаменеї одним із перших проголосував на виборах у Тегерані у присутності численних журналістів. Він закликав громадян голосувати, заявивши, що за явкою спостерігають "як друзі, так і вороги" Ірану.

Перші результати виборів очікуються у суботу.

Останніми тижнями лунали заклики до бойкоту виборів, у тому числі з боку ув'язненої лауреатки Нобелівської премії миру Нарґес Мохаммаді, активістки руху за права жінок, яка назвала їх "фікцією".

Нагадаємо: На початку осені 2022 року 22-річна курдка Махса Аміні померла після того, як була заарештована та побита в Тегерані силами так званої поліції моралі за "неправильне носіння хіджаба". Її загибельпризвела до масових протестіву Ірані під гаслом "Жінки, життя, свобода". Акції швидко переросли у заклики до повалення влади. Уряд жорстоко придушив протести. Унаслідок репресій загинуло понад 500 осіб, понад 22 тисячі людей були затримані.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Політика

Сенат США проголосував законопроєкт про допомогу Україні на майже 61 млрд доларів

Тепер законопроєкт передається на підпис президенту США Джо Байдену.

24.04.2024 - 10:18

Arrow
Theme

Політика

Посли країн G7 зустрілися з лідерами політичних партій України

"Демократія та плюралізм є нашими спільними цінностями", - заявили посли країн G7.

23.04.2024 - 10:03

Arrow

Вас це може зацікавити