В Енергоатомі повідомили про завершення підготовки до повного переведення АЕС на американське паливо

Головна > Енергетика > В Енергоатомі повідомили про завершення ...
Author

Марія Куренко

27.12.2023, 15:54
Shares

3

Views

365

Що робити, якщо вибухне АЕС - інструкція - йод від радіації | Українська  правда _Життя
TTstudio/Depositphotos

НАЕК "Енергоатом" завершила технічну підготовку до повного переведення українських атомних електростанцій на паливо американської компанії Westinghouse.

Про це повідомили в "Енергоатомі", інформує Інфокурс.

Використання палива компанії Westinghouse на українських атомних енергоблоках почалось ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але з лютого 2022 року процес переведення всіх реакторів вітчизняних АЕС на американське паливо було пришвидшено. Наразі всі необхідні роботи фактично завершено.

На зображенні може бути: текст
Енергоатом

У компанії зазначили, що для переведення всіх енергоблоків на американське ядерне паливо компанія виконала комплекс інженерних робіт.

"Постачання на одну з українських АЕС імітатора, необхідного для підтвердження сумісності ТВЗ-WR, стало завершальним етапом у тривалому процесі підготовчих робіт", - йдеться у повідомленні.

До цього компанія закупила необхідне програмне забезпечення, виконала всі обґрунтування використання палива Westinghouse, придбала необхідне обладнання для транспортно-технологічних операцій (зокрема, кантувач для вивантаження ядерного палива та імітатори паливних збірок).

"Україна вчергове продемонструвала європейським державам способи подолання російського впливу в ядерній галузі. На сьогодні це справжній прорив, адже ще жодна країна у світі не проходила такого шляху. І наша держава показує справжній приклад", – наголосив Петро Котін.

Повідомляється, що одне з підприємств "Енергоатома" наразі займається розробкою дослідних зразків елементів і компонентів модифікованих збірок ТВЗ, які необхідні для роботи з ядерним паливом в активних зонах реакторів на українських АЕС.

Нагадаємо: У вересні "Енергоатом" вперше завантажив ядерне паливо Westinghouse у реактор ВВЕР-440.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

73 атаки здійснив ворог за минулу добу на Покровському та Краматорському напрямках

Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новоолександрівки.

23.07.2024 - 08:20

Arrow
Theme

Війна

Російські війська продовжують обстріли Харківщини з різних видів озброєння, пошкоджено заклад освіти, елеватор, приватні домоволодіння

Внаслідок обстрілу с. Лосівка горіли три будинки, гараж та 4 господарчі споруди.

22.07.2024 - 10:04

Arrow

Вас це може зацікавити