Устолиці Північної Македонії Скоп'є розпочинається Рада міністрів ОБСЄ

Головна > Політика > Устолиці Північної Македонії Скоп'є розп...
Author

Марія Куренко

30.11.2023, 11:19
Shares

3

Views

526

Україна і партнери залишили залу через головування білорусі у форумі з  безпеки ОБСЄ
ОБСЄ

Щорічне засідання Ради міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі розпочинається у четвер вранці у місті Скоп'є.

Як повідомляє Укрінформу, зустріч глав МЗС країн-учасниць ОБСЄ проходить у столиці Північної Македонії як головуючої країни в Організації у 2023 році, інформує Інфокурс.

Очікується, що в центрі уваги виступів глав зовнішньополітичних відомств країн ОБСЄ буде агресивна війна РФ проти України.

Повідомляється, що також міністри мають затвердити рішення про головування Мальти в Організації у наступному році. Ця країна ЄС, яка не є членом НАТО, стала компромісною кандидатурою після того, як Росія протягом місяців блокувала схвалення Естонії, яка мала очолити ОБСЄ у 2024 році.

Очікується, що у рамках Ради міністрів продовжиться пошук консенсусу щодо продовження мандату чотирьох високопосадовців ОБСЄ, включаючи генерального секретаря – пакетне рішення щодо їх призначення також блокує Росія.

Участь у цьогорічній Раді міністрів ОБСЄ братиме також глава МЗС РФ Сергій Лавров, який пропустив минулорічне міністерське засідання у польському Лодзі після того, як уряд головуючої в Організації Польщі не дозволив в’їзд в країну главі МЗС країни-агресорки, який до того ж перебуває під санкціями ЄС. Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі, мотивував рішення запросити Лаврова тим, що всі країни-учасниці ОБСЄ мають брати участь у засіданні Ради міністрів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба бойкотує міністерське засідання ОБСЄ у Північній Македонії у зв’язку із заявленою присутністю на ньому глави МЗС РФ. Українську делегацію у Скоп'є очолює постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

Також не беруть участь у Раді міністрів ОБСЄ через присутність на ньому глави МЗС країни-агресорки міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви.

Згідно спільній заяві міністри цих країн вважають, що участь Лаврова у міністерському засіданні "несе ризики легітимізації агресора Росії як повноправного члена нашої спільноти вільних народів та применшення жорстоких злочинів, які скоює Росія, як і примирення з кричущим порушенням і неповагою до основоположних принципів і зобов'язань ОБСЄ з боку Росії".

"Ми глибоко шкодуємо про рішення про можливість особистої участі міністра закордонних справ Росії С.Лаврова в 30-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є. Це лише дасть Росії ще одну пропагандистську можливість", - йдеться у заяві.

Як повідомляло Рolskie radiо, чинний глава МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк також заявив що не братиме участі у засіданні ОБСЄ у Скоп’є через участь в ньому Лаврова. За його словами, для МЗС Польщі – це "неприйнятно".

"Ми просто не можемо ігнорувати той факт, що міністр закордонних справ Росії буде присутній за столом організації, яка повинна будувати мир і безпеку в Європі", — додав міністр.

Напередодні глава МЗС України повідомив, що країн, які не згодні з участю глави МЗС РФ Сергія Лаврова у міністерському засіданні ОБСЄ у Скоп’є, значно більше, але кожна держава висловлює свій протест по-різному. Зокрема, міністри ще кількох країн у середу ввечері візьмуть участь у вечері у Скоп’є, яка проходитиме без глави МЗС РФ, але не братимуть участі у четвер в офіційній частині, де буде Лавров.

Нагадаємо: Рада міністрів закордонних справ – центральний директивний і керівний орган Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Вона є підсумковим заходом ОБСЄ високого рівня, який має на меті здійснити огляд діяльності Організації за рік та визначити стратегічні орієнтири на наступний рік.

Засідання Ради міністрів відбувається у країні, яка протягом року головує в ОБСЄ на ротаційній основі. У 2023 році в Організації головує Північна Македонія.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити