Уряд погодив нову пропозицію Нафтогазу держателям єврооблігацій для відтермінування виплат

Головна > Бізнес > Уряд погодив нову пропозицію Нафтогазу д...
Author

Марія Куренко

03.08.2022, 09:54
Shares

3

Views

958

Уряд погодив нову пропозицію Нафтогазу держателям єврооблігацій для відтермінування виплат

НАК "Нафтогаз"

Кабінет міністрів погодив нову пропозицію НАК "Нафтогаз України" щодо змін до умов боргових зобов’язань компанії перед держателями єврооблігацій. НАК направить нові умови відтермінування виплат інвесторам в найближчі дні.

Про це йдеться у повідомленні компанії, інформує Інфокурс.

В уряді зазначили, що розраховують на позитивне рішення держателів єврооблігацій "Нафтогазу" щодо нових умов відтермінування виплат.

"Це дозволить "Нафтогазу" використати акумульовані кошти для імпорту природного газу та підготовку до опалювального сезону, який може виявитися найскладнішим в історії України", – заявили в компанії.

Нова пропозиція держателям єврооблігацій "Нафтогазу" на відтермінування виплат скоординована з Мінфіном, заявили в НАК.

Зазначається, що умови пропозиції інвесторам відповідають умовам пропозиції інвесторам щодо відтермінування виплат за суверенними єврооблігаціями України та пропозиціям інвесторам від "Укренерго" та "Укравтодору".

"Для отримання згоди держателів єврооблігацій на перших зборах кворум повинен скласти 2/3 від загальної номінальної вартості єврооблігацій, а голоси "за" мають віддати 75% від учасників зборів", – наголосив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Нагадаємо: У 2019 році "Нафтогаз" розмістив три випуски єврооблігацій: у липні – трирічні на 335 млн доларів під 7,375% та пʼятирічні на 600 млн євро під 7,125%, у листопаді – 7-річні на 500 млн доларів під 7,625%.

18 липня 2022 року "Нафтогаз" мав погасити випуск на 335 млн доларів.

Кабмін 7 липня дозволив "Нафтогазу" змінити кредитні умови з емітентом трьох випусків його єврооблігацій Kondor Finance plc напередодні погашення одного з них на 335 млн доларів.

Останній день пільгового періоду за виплатами євробондів "Нафтогазу" закінчився 26 липня. Компанія не виплатила держателям бондів борги, що означає дефолт. В компанії заявили, що на дефолт пішов уряд. Посадові особи "Нафтогазу" не отримали дозволу виконати зобов’язання перед держателями єврооблігацій.

27 липня "Нафтогаз" заявив, що невідкладно запропонує держателям єврооблігацій угоду на відтермінування виплат за єврооблігаціями.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити