Урсула Фон дер Ляєн балотуватиметься на другий термін

Головна > Політика > Урсула Фон дер Ляєн балотуватиметься на ...
Author

Ольга Фединчік

19.02.2024, 16:15
Shares

4

Views

684

Ingen bureaukrat – sådan har von der Leyen politiseret EU-Kommissionen -  Altinget: EU
altinget.dk

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн офіційно оголосила, що балотуватиметься на другий термін.

Про це повідомляє The New York Times.

"Я балотувалася в 2019 році, тому що я твердо вірю в Європу. Європа - мій дім. І коли тоді постало питання, чи можу я уявити себе на посаді президента Європейської комісії, я відразу ж інтуїтивно відповіла "так". Сьогодні, через п'ять років, я приймаю дуже свідоме і виважене рішення: я хочу балотуватися на другий термін", - сказала фон дер Ляєн у Берліні на партійній зустрічі Християнсько-демократичного союзу (ХДС), виконавчий комітет якої одностайно підтримав її кандидатуру на наступний термін.

Як зазначає видання після цього фон дер Ляєн має здобути підтримку двох інших політсил зі складу Європейської народної партії (ЄНП), до якої входить і ХДС.

Далі відбудеться голосування на з'їзді ЄНП, запланованому на березень у Бухаресті.

Вибір президента Єврокомісії пов'язаний із результатами виборів до Європарламенту, запланованих на 6-9 червня.

Ще один термін для пані фон дер Ляєн забезпечив би спадкоємність для союзу, який також міг би очікувати від неї подальшого розширення повноважень своєї посади, навіть за межі її обов’язків з нагляду за Європейською комісією, що складається з 32 000 чоловік, виконавчої влади ЄС, яка відповідає за розробку законів і політики для 27 держав-членів.

"Пані фон дер Ляйєн, перша жінка, яка зайняла цю посаду, вже використала наявні в її розпорядженні ресурси, щоб вести ЄС через кризи, і вийшла на сцену, яку пропонує роль, щоб стати одним із найпомітніших лідерів, які займали цю посаду"- пише видання.

Нагадаємо: Після виборів лідери ЄС почнуть переговори, щоб визначити низку вищих посад, у тому числі президента Європейської ради азвичай колишнього національного лідера, завданням якого є організація та проведення зустрічей голів урядів ЄС і досягнення консенсусу а також голови Європейської служби зовнішніх дій, дипломатичний корпус союзу.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити