Україна та ЄС підписали Угоду про спільний авіаційний простір
За результатами двадцять третього Саміту Україна – Європейський Союз у Києві було підписано Угоду про про спільний авіаційний простір. Підписання відбулось у присутності президента України Володимира Зеленського, президента Євроради Шарля Мішеля і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Про це йдеться у прямій трансляції Церемонії підписання документів між Україною та ЄС .
У церемонії підписання також взяли участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, посол головуючої в ЄС Словенії Томаш Менцін і Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепп Боррель.
Очікується, що угода про спільний авіаційний простір надасть ще більше можливостей обмінів і подорожей. Спільний авіаційний простір дозволить усім європейським авіакомпаніям виконувати прямі рейси в Україну з будь-якої точки Європи та навпаки. Також це передбачає зняття обмежень на кількість рейсів між Україною та країнами Євросоюзу.
Перемовини про спільний авіаційний простір України та ЄС почалися ще у 2007 році. Попереднє підписання угоди про відкрите небо відбулося ще в 2013 році, але остаточне затвердження відклали через незавершений Євросоюзом процес внутрішнього узгодження редакції визначення "територія" у контексті питання Гібралтару.
Крім того на церемонії було підписано угоду про доступ України до програм "Горизонт Європа" та "Креативна Європа" щодо співпраці в мистецькій, дослідницькій та академічній сферах.
Під угодою про доступ до програми "Горизонт Європа" з української сторони свій підпис поставив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, з європейської - високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Під документом "Креативна Європа" від України підпис поставила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, з європейської - високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Програма "Горизонт Європа" спрямована на підтримку наукових досліджень, розроблення інноваційних рішень, розвиток малого та середнього бізнесу в межах виконання спільних міжнародних проєктів та участі в програмах обміну досвіду з країнами Європейського Союзу.
"Креативна Європа" – це програма Європейського Союзу, яка підтримує культурний, креативний та аудіовізуальний сектори. Вона спрямована на фінансування проєктів та ініціатив, які націлені на зміцнення культурного різноманіття, а також відповідають потребам та викликам сектору культурних та креативних індустрій (ККІ). Крім того, програма сприяє та підтримує відновлення цих індустрій, використання цифрових технологій, екологічність, гнучкість, адаптивність, а також інклюзивність.
Нагадаємо: 12 жовтня 2021 року у Києві проходить двадцять третій Саміт Україна – Європейський Союз.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44