Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя
В рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників, серед них 10 іноземців.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки, інформує Інфокурс.
"Звільнені герої, це військовослужбовці, поліцейські, прикордонники, бійці ТРО. Серед них захисники “Азовсталі”. Серед звільнених також 10 іноземців, які воювали за Україну, і яким погрожували смертю", - йдеться у повідомленні ГУР.
У відомстві повідомили, що за дорученням Президента України в процесі обміну брали участь начальник ГУР МО України генерал-майор Кирило Буданов та міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
Серед звільнених, зокрема, Герой України Денис Прокопенко (Реддіс) - командир Азова, Сергій Волинський (Волина) з 36-ї бригади морської піхоти, Святослав Паламар (Азов), Олег Хоменко (Азов), Денис Шлега з Нацгвардії України, Герой України Євгеній Бова - вони вже перебувають у безпеці, в Анкарі, куди прибули згідно з домовленостями про обмін. Президент Зеленський уточнив, що вони будуть у Туреччині до кінця війни, родини зможуть з ними бачитись.
Фото: ГУР/gur.gov.ua
З полону звільнили у тому числі Миколу Куща і Костянтина Нікітенка — бойовики засудили їх до смертної кари.
Також з полону звільнили військового медика Катерину Поліщук із позивним "Пташка", вагітну Марʼяну Мамонову, Валентину Зубко, Яну Шумовецьку, Зоряну Репецьку і Анастасію Черненьку.
Фото: СБУ/ssu.gov.ua
Про деталі обміну Медведчука на українських героїв розповів очільник СБУ Василь Малюк.
"Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома", – зазначив Василь Малюк.
Він підкреслив, що обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді.
"Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого", - додав Малюк.
Аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну. Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора, додав очільник СБУ.
"Зусилля, які багато людей з різних відомств докладали протягом довгих місяців, увінчалися успіхом. І в цьому велика заслуга Координаційного штабу", – підкреслив Василь Малюк.
Також він відзначив важливу роль кожного державного органу, який долучився до повернення бранців: Офісу Президента, Міністерства оборони, ЗСУ, ГУР МО, Мінреінтеграції, МВС, ДСНС та інших.
Президент відзначив, що в Україні були готові повернути хоча б одного захисника на Медведчука, а вдалося повернути аж 200.
Нагадаємо: За словами в.о. голови СБУ Василя Малюка, з початку повномасштабного вторгнення РФ загалом вдалося повернути з полону 802 бранців.
Як повідомляла Al-Arabiya, російська влада передала Саудівській Аравії 10 полонених в Україні іноземців. Літак із ними вже приземлився в арабській країні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьПолітика
Також до пакету увійшли артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм.
03.12.2024 - 10:14
Війна
Постраждалих серед населення немає.
02.12.2024 - 11:13