Україна подаcть позов до СОТ проти трьох країн через продовження заборони на ввезення зерна

Головна > Економіка > Україна подаcть позов до СОТ проти трьох...
Author

Марія Куренко

18.09.2023, 13:14
Shares

1

Views

965

Мінекономіки: суперечка з Польщею про зерно перейшла до вступу в ЄС
gettyimages

Україна планує подати позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину та Словаччину через відмову скасувати заборону на імпорт української агропродукції.

Про це заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка сказав в інтерв’юPolitico, інформує Інфокурс.

"Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра ми почнемо судові процеси", – сказав Качка.

Київ також готується відповісти на експорт польських овочів і фруктів. Україна судитиметься з Польщею, Угорщиною та Словаччиною у СОТ, а не через власну торговельну угоду з ЄС, зазначив він.

Раніше три країни виступили проти рішення Єврокомісії щодо дозволу продажу українського збіжжя на території ЄС, яке було прийнято 15 вересня. Польща, Угорщина та Словаччина заявили, що введуть власні заборони на експорт українського зерна після винесеного рішення Єврокомісії.

"У наших очах ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про повну недовіру до Європейської комісії", – підкреслив торговий представник України.

За його словами, непокора Брюсселю з боку трьох східноєвропейських країн була не лише внутрішньою справою ЄС, але й викликала те, що він назвав «найбільшим системним занепокоєнням» – чи можуть міжнародні торгові партнери довіряти тому, що Брюссель говорить від імені ЄС.

"Протягом багатьох років Європейська комісія була організатором торговельних перемовин та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми раніше працювали на цій основі", – зазначив політик.

Качка підкреслив, що системний підхід щодо ігнорування позиції інституцій ЄС з боку Будапешта і Варшави буде "проблемою для ЄС загалом" через відсутність єдності.

"Я думаю, що весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС поводяться щодо торгових партнерів і власного союзу, тому що це може вплинути і на інші країни", – підсумував Качка.

Нагадаємо: 15 вересня Польща та Угорщина заявили про продовження заборони на ввезення українського зерна, попри рішення Європейської комісії. До них приєдналася Словаччина, уряд якої заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.

Україна має вжити з 16 вересня ефективних заходів щодо контролю за експортом чотирьох груп товарів, аби запобігти будь-яким ринковим спотворенням у сусідніх державах – членах ЄС. Україна презентує план дій не пізніше кінця робочого дня у понеділок, 18 вересня.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі російські війська знову обстріляли залізничну інфраструктуру Харківщини

пошкоджені колії, будівлі, неробочі вантажні вагони та вагон електропоїзда.

24.05.2024 - 09:36

Arrow
Theme

Війна

На Харківщині за минулу добу внвслідок обстрілів РФ постраждали 20 людей

10 тисяч 980 людей евакуйовано із Чугуївського, Харківського та Богодухівського районів.

23.05.2024 - 11:01

Arrow

Вас це може зацікавити