Україна плануєт організувати коридор для експорту зерна через країни Балтії
Україна організувала два шляхи експорту зерна – через Румунію та Польщу та веде переговори щодо третього коридору через країни Балтії.
Про це пише Reuters з посиланням на коментар заступника міністра закордонних справ Дмитра Сеніка на полях Азійського саміту з безпеки в Сінгапурі, інформує Інфокурс.
"Ці маршрути не ідеальні, тому що вони мають "вузькі місця", які сповільнюють логістику. Ми робимо все можливе, щоб розвинути ці маршрути", – сказав Сенік.
За його словами, Україна веде переговори з країнами Балтії про створення третього коридору для експорту продовольства.
Глобальна продовольча безпека знаходиться під загрозою, оскільки вторгнення Росії зупинило експорт зерна Чорним морем, що спричинило масовий дефіцит та різке зростання цін, нагадав Сенік.
"Україна є четвертим за величиною експортером зерна у світі, і вона заявляє, що на території, підконтрольній Україні, зберігається близько 30 мільйонів тонн зерна, яке вона намагається експортувати автомобільним, річковим та залізничним транспортом", - зазначив заступник міністра.
москва заперечує ураження цивільних і сільськогосподарських об’єктів в Україні та звинувачує західні санкції щодо росії та встановлені Україною морські міни в падінні експорту продовольства та зростання світових цін.
Нагадаємо: На початку червня стало відомо, що Туреччина та РФ досягли попередньої домовленості про відновлення постачання української аграрної продукції з ключового чорноморського порту. План передбачає розмінування берегів Одеси. Проте Україна ще не схвалила цей план.
Українське МЗС виступило з заявою щодо необхідності надання дієвих гарантії безпеки для відновлення судноплавства та експорту української аграрної продукції, а саме: постачання Україні необхідної зброї та залучення для патрулювання акваторії Чорного моря ВМС третіх країн. Рішення про розблокування українських портів мають ухвалюватися усіма причетними сторонами, заявили в міністерстві.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що обговорював з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом питання розблокування українських портів.
Зокрема ООН працює над угодою, яка дозволить експортувати зерно з України через Чорне море та надасть безперешкодний доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив, заявив раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш.
Як повідомляв раніше голова правління УЗ Олександр Камишін в інтерв'ю Forbes, до війни Україна експортувала 5–7 млн т зерна на місяць, а на цей час має змогу відправляти всіма видами транспорта лише 1,2 млн т.
Наразі Україна домовляється з поляками про дозвіл експлуатації на їхній території своїх зерновозів, щоб збільшити експорт зерна, зазначив Камишін.
Україні потрібне розширення перевалки в європейських портах та додаткові вагони, які доставлять туди українське зерно від польського кордону, додав він.
Також голова УЗ пропонує відкривати у Польщі свого оператора і паралельно, де тільки можна, заводити на територію України гілки з вузькими коліями.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44