Україна оголосила російського консула в Одесі persona non grata

Головна > Міжнародне > Україна оголосила російського консула в ...
Author

Ольга Фединчік

27.04.2021, 15:12
Shares

1

Views

425

Україна оголосила російського консула в Одесі persona non grata


Міністерство закордонних справ України

old.mfa.gov.ua


Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням 26 квітня МЗС Російської Федерації співробітника Посольства України в Москві "persona non grata".

У свою чергу МЗС України оголосило консула Генерального консульства Російської Федерації в Одесі небажаною для перебування на території України особою. Він має залишити територію України до кінця дня 30 квітня 2021 року.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ.

"Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що оголошений "persona non grata" український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною із дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, що виходили б за межі його дипломатичних та консульських функцій", - йдеться в заяві МЗС.

Україна залишає за собою право на відповідь, якщо Росія не зупиниться і продовжить висилку дипломатів.

Висилка консула РФ з Одеси відбувається вже вдруге. У 2015 році з країни поїхав виконувач обов'язків генконсула в Одесі Валерій Шибеко.

Нагадаємо: Висилка дипломатів між Україною і Росією почалася після того, як 17 квітня ФСБ Росії затримала в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка та вислала через підозри у спробі набуття закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ.

У відповідь Україна вислала старшого дипломата посольства Росії в Києві. Але Росія вирішила, що це не відповідає принципу взаємності і у відповідь наказала поїхати з країни співробітнику посольства України.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

73 атаки здійснив ворог за минулу добу на Покровському та Краматорському напрямках

Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новоолександрівки.

23.07.2024 - 08:20

Arrow
Theme

Війна

Російські війська продовжують обстріли Харківщини з різних видів озброєння, пошкоджено заклад освіти, елеватор, приватні домоволодіння

Внаслідок обстрілу с. Лосівка горіли три будинки, гараж та 4 господарчі споруди.

22.07.2024 - 10:04

Arrow

Вас це може зацікавити