Україна і США підписали двосторонню безпекову угоду - Reuters
Президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду, що передбачає підтримку України зараз, а також у довгостроковій перспективі з метою посилення можливостей стримування потенційної агресії у майбутньому.
Як пише інформаційна агенція Reuters, церемонія підписання відбулася в Італії, під час зустрічі Президентів на полях саміту G7.
"Для гарантування безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової потужності, надійних можливостей та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору", – зауважується в тексті Угоди.
У документі наголошується, що Сполучені Штати підтверджують підтримку захисту суверенітету й територіальної цілісності України на тлі посилення активності РФ на східному фронті. Крім того, сторони розглядають угоду як "підтримку мосту до можливого членства України в альянсі НАТО".
У довгостроковій перспективі в разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну керівництво США й України мають зустрітися протягом 24 годин, щоб обговорити реакцію та визначити додаткові оборонні потреби України.
Крім того, Сполучені Штати докладатимуть зусиль, щоби забезпечити довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультації, а також інші види підтримки у сфері оборони й безпеки, в тому числі, для розвитку ЗСУ та стримування агресії в майбутньому.
Двостороння угода між Україною і США розрахована на десять років.
Нагадаємо: Президент України Володимир Зеленський бере участь у зустрічах на саміті «Групи семи» в Італії.
Програмою візиту передбачені також його двосторонні переговори з Президентом США Джо Байденом.
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда в Італії 13 червня підписали двосторонню Угоду про підтримку України та співробітництво між Україною та урядом Японії.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44