Угорщина визначила перелік та умови транзиту забороненої для імпорту української агропродукції
Угорщина заборонила ввезення з України деяких сільськогосподарських продуктів та оголосила умови їх транзиту.
Про це повідомляє пресслужба Укртрансбезпеки, інформує Інфокурс.
Відповідно до розпорядження уряду Угорщини 130/2023 (IV.18) "Про заходи, пов’язані з транспортуванням певних сільськогосподарських продуктів, які походять з України", Угорщина заборонила ввезення на свою митну територію з України аграрні товари, за наступним переліком:
- м'ясо великої рогатої худоби свіже чи охолоджене;
- м'ясо великої рогатої худоби морожене:
- свинина свіжа, охолоджена чи заморожена;
- баранина, козлятина свіжа, охолоджена чи заморожена;
- м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці свіжі, охолоджені чи заморожен;
- яйця птахiв у шкаралупi, свiжi, консервованi або варенi;
- мед натуральний;
- овочі (сирі або варені у воді чи на парі), заморожені;
- пшениця та суміші пшениці та жита;
- жито;
- ячмінь;
- кукурудза;
- гречка, просо та інші зернові культури;
- борошно пшеничне або з суміші пшениці та жита;
- борошно з інших зернових культур;
- оброблене зерно зернових культур;
- насіння ріпаку або кользи;
- насіння соняшнику;
- олія соняшникова;
- олія ріпакова;
- цукор з буряка та тростникової сировини;
- хлібобулочні та борошняні кондитерські вироби;
- овочі приготовані чи консервовані;
- вина виноградні;
Згідно з оприлюдненою інформацією, такі товари можуть прямувати через Угорщину лише транзитом і лише за виконання низки умов.
Зокрема, вантажівка має бути опломбована пломбами, які встановлюються при оформленні митної декларації Т1.
Також встановлено, що транзитний товар не може перебувати на території Угорщини більше 7 діб.
В Укртрансбепеці попереджають, що за порушення термінів перебування транзитного товару на території Угорщини поліція та митні органи мають право накласти санкції на перевізника. За таке порушення передбачений штраф у розмірі 100% від вартості продукції без врахування ПДВ.
Наголошується, що умови перетину кордону для різних товарів можуть змінюватись залежно від рішень окремих країн чи від міжнародних домовленостей.
Нагадаємо: Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Зокрема, Польща також заборонила транзит своєю територією. Проте вже з 21 квітня транзит відновився.
Єврокомісія розглядає новий пакет підтримки для фермерів країн ЄС, які постраждали від напливу української сільськогосподарської продукції, що призвело до так званої зернової кризи. Пакет загальною вартістю 100 млн євро обіцяли ухвалити найближчим часом. Перший пакет у розмірі 56 млн євро для допомоги Польщі, Болгарії та Румунії був узгоджений країнами-членами наприкінці березня. Він фінансується через програму субсидій для сільського господарства у розмірі 450 млн євро на рік на рік.
Як писала Financial Times, Брюссель планує ввести екстрені обмеження на імпорт української агропродукції до пʼяти держав – членів ЄС. Наразі обговорюється заборона імпорту продуктів до червня до чотирьох держав-членів, які межують з Україною, а також до Болгарії, за винятком реекспорту в інші країни ЄС або частини світу.
25 квітня асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" направила скаргу до Мінекономіки із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь на дискримінаційні дії деяких країн ЄС, що ввели заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції. Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину та Болгарію. Як зазначається у у заяві, згідно з статтею 29 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" передбачено можливість проведення відповідного розслідування з боку Мінекономіки. Матеріали такого розслідування розглядаються Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, на підставі чого можуть бути прийняті рішення про вжиття адекватних заходів у відповідь на дискримінаційні дії інших держав.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35