Угорщина висунула умову для розблокування допомоги у 50 мільярдів євро для України - Politico
Угорщина дала зрозуміти, що може зняти вето на пакет допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро від ЄС за умови, що фінансування переглядатиметься щороку.
Як повідомляє Politico з посиланням на слова трьох дипломатів у ЄС, Будапешт дав зрозуміти, що може зняти вето за умови, що Європейська рада затвердить перегляд цього фінансування на щорічній основі, інформує Інфокурс.
Зазначається, що це дало б можливість прем'єр-міністру Віктору Орбану блокувати фінансування ЄС для України щороку або домогтися поступок від Брюсселя за відмову від його подальшого використання свого права вето в цьому питанні, пише видання.
Угорщина сформулювала цю пропозицію під час зустрічі 27 бюджетних експертів ЄС у п’ятницю та в письмовому документі до Бельгійського головування Ради. За словами дипломата, обізнаного з процесом, згідно з планом ЄС має щороку надавати Україні 12,5 мільярдів євро грантів і позик. За чотири роки це складе 50 мільярдів євро - сума, запропонована Європейською комісією в її середньостроковому перегляді бюджету.
Декілька дипломатів у ЄС все ж налаштовані скептично щодо цієї ідеї, вказуючи на те, що річний перегляд фінансування не забезпечить передбачуваності для України.
"МФФ (семирічний бюджет ЄС) — це багаторічна рамка. Ми не можемо переглядати її на щорічній основі", — зазначив один із дипломатів.
Питання щодо фінансування ЄС для України буде обговорене на зустрічі послів ЄС у середу.
Нагадаємо: Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн хоче досягти угоди щодо нової допомоги Україні "якомога швидше", про що вона заявила в п’ятницю. За її словами, угода між 27 країнами-членами ЄС є "першим пріоритетом". "Але, звичайно, ми повинні готуватися до інших варіантів. Є оперативні рішення, які ми зараз готуємо", - зазначила фон дер Ляєн.
Європейський Союз готує резервний механізм для надання Україні до €20 мільярдів, що дозволить обійти вето Угорщини.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44